Líčení tváře Líčení očí Líčení rtů Lakování nehtů
Chris cosmetics > Zajímavosti > Zajímavé články, odkazy

Zajímavé články, odkazy

Během svátků ženy používají třikrát více make-upu

O Vánocích nemusí být hezky zdobené a upravené jen naše ulice a domy. V módním a kosmetickém světě se dělají neustále nové a nové průzkumy, které ukazují, že ženy o Vánocích použijí na svůj obličej zhruba 12 kosmetických produktů denně, a to bez ohledu na to, zda se jedná o kosmetiku nebo make-up produkty. Z výzkumu, který byl prováděn v obchodním domu Debenhamas a zúčastnilo se jej 1450 návštěvníků, se zjistilo, že žena v klasický den používá zhruba 4 make-up produkty. V případě, že jde večer na nějakou akci nebo párty, použije nejméně 8 make-up produktů. Zároveň je naprosto přirozené, že žena tráví nějaký čas před zrcadlem – ať už se jedná o úpravu vlasů nebo líčení. Tato průměrná doba se o svátcích pohybuje okolo jedné hodiny. V obvyklé dny tráví ženy u zrcadla cca 20 minut, pokud ale předpokládají večerní událost, jsou schopné u zrcadla trávit 40 minut v průměru.

Průzkum také ukázal, že typická ženská kosmetická taštička obsahuje 4 produkty: řasenku, podkladovou bázi, tvářenku a lesk na rty. Jestliže se i vy budete chystat např. na firemní vánoční večírek, do své kosmetické taštičky si určitě pořiďte oční linky, rtěnku, oční stíny a bronzer. Výzkum tedy ukázal, že na konci všech svátků mají ženy ve své zázračné taštičce zhruba 12 produktů. Standardní sada kosmetických výrobků zahrnuje také falešné řasy, třpytky, rozjasňovač nebo lak na vlasy.

Autor: OnlineZena.cz

Jak správně používat kosmetické přípravky

Kosmetické přípravky jsou specifickým zbožím, jejichž charakter spočívá v tom, že jsou sice prodávány v široké obchodní síti jako zboží běžné spotřeby, ale zároveň jsou často svými účinky velmi blízké lékům. Jejich sortiment je velmi široký a někdy je obtížné se v nich orientovat, natož si správně vybrat. Většina z nás by si jistě ráda nechala poradit od odborníka, ale realita je obvykle taková, že si musíme vybírat samy.
Při výběru dekorativní kosmetiky spoléháme především na náš osobní vkus, případně na současné módní trendy. Vedle zdravotní nezávadnosti, která by měla být zaručena již samotným uvedením výrobku do prodejen, je nutné posoudit i jeho kvalitu. Kvalitní rtěnku poznáme podle toho, že je dokonale přilnavá, dobře roztíratelná, barevně stálá, chuťově příjemná a působivě parfémovaná, s příjemným pocitem na rtech. Podle dobré roztíratelnosti, homogenity a přilnavosti bychom měly hodnotit i oční stíny, které se navíc nesmí hromadit ve vráskách horního očního víčka. Řasenka musí být snadno aplikovatelná, musí se stejnoměrně nanášet, po zaschnutí nesmí opadávat, ani se snadno rozmazávat a už vůbec nesmí na řasách vytvářet žmolky. Všechny tyto přípravky by také měly navzájem ladit a barevně se doplňovat.

Skupina rtěnek

Mnohem komplikovanější je však situace při výběru přípravků v péči o pleť, zejména pleťových krémů, jejichž kvalitu a požadované vlastnosti nepoznáme tak snadno. V první řade je nutné ujasnit si, co od krému očekáváme a jakých účinků chceme dosáhnout. Nejlépe bychom měly volit takový přípravek, který naše pleť dobře snáší, po kterém máme dobrý pocit. Pokožka by po jeho aplikaci měla být pružná, hebká, vláčná a ideálně promaštěná. Je dobré dávat přednost krémům mastným, svým složením blízkým přírodním tukům. Krémy s malými tukovými podíly nevytvářejí dostatečnou ochranu a většina žen má po nich pocit suchosti a pnutí.
Zvláštní skupinu tvoří ochranné opalovací přípravky, které chrání kůži před negativními účinky slunečního záření. Vybíráme je podle toho, v jakém prostředí a v jaké podnebném pásu se budeme pohybovat, také podle ochranného faktoru, který udává, kolikrát déle se můžeme pohybovat na slunci, než pokožka nepříjemně zrudne. Jestli zvolíte krém, olej, nebo mléko, záleží na vašich preferencích a zvyklostech.
Ke kosmetickým přípravkům patří také parfémy, které naši osobnost doplní a podtrhnou. Při jejich výběru bychom se měly řídit pouze naším vlastním vkusem a pocitem. Jiný parfém používáme při sportu či pro běžné denní nošení, jiný při slavnostních příležitostech a jiný pro intimní chvíle. Je dobré mít na paměti, že bychom to s jeho aplikací nikdy neměly přehánět.

Autor: Zuzana Vyskočilová

Kdy kosmetika škodí? Když je stará!

Kosmetické dárky od Ježíška rozmnožily naše zásoby dřív, než jsme stačili spotřebovat ty loňské nebo dokonce předloňské. Radši je vyhoďte a začněte používat ty nové. Krášlící prostředky mají svou trvanlivosti a její překročení vám může zkazit zdraví.

Nestačíte kosmetické přípravky spotřebovat, nebo se dokonce chválíte za to, jak "rozumně" je používáte a jak dlouho vám za ty peníze vydrží. Jenže stará a prošlá kosmetika může s vaší pletí provést všechno možné: podráždění, bakteriální infekci, alergické reakce, kontaktní dermatitidu nebo ekzémy. Žádnou výjimkou také nejsou ani oční infekce nebo dokonce poškození zraku.

Alergie na chemické látky - v parfémech i líčení

Britská studie nedávno prokázala, že ženy pokryjí svůj obličej denně průměrně 515 chemikáliemi, které obsahují krášlící produkty. Některé z nich totiž obsahují desítky různých látek, parfémy jsou pak koktejlem 250 až 400 chemikálií. Některé z nich mohou být navíc pro kůži škodlivé. Zvlášť, když se v tichu a vlhku naší koupelny nebo taštičky na kosmetiku rozkládají už celé měsíce.

Parfémy jsou vůbec samostatnou kapitolou: všechny se nehodí pro každého, někdo je alergický třeba na alkohol nebo na jinou složku v nich obsaženou - a často takovou, která se dá jen obtížně dohledat.

Nezapomeňte, že alergie se může objevit v jakémkoliv věku!

Pozor hlavně na oční přípravky

V kosmetických prostředcích se samozřejmě rády množí také bakterie, které mohou způsobit řadu zdravotních komplikací. Chemické látky obsažené v líčidlech se působením času mohou přeměnit, pleť nepěkně podráždit nebo dokonce vyvolat zánětlivou reakci kůže.

Dalším rizikem je, že u každého přípravku ihned po otevření klesne trvanlivost o polovinu. Lepší jsou krémy, make-upy a kondicionéry s pumpičkou, protože tak nepřenášíte prsty bakterie.

Velmi opatrné bychom měly být s řasenkou. Pokud žmolkovatí, pryč s ní - už ne kvůli kráse, ale kvůli zdraví. Pokud se "zkažený" přípravek použije v citlivé oblasti oka, může se rozvinout infekce. Medicína zná dokonce několik vzácných případů, kdy ženy po závažné infekci způsobené kosmetikou dočasně nebo i trvale osleply.

Riziko kontaminace může být ještě větší u testerů všeho druhu - je nejlepší se jim úplně vyhnout.

Jak dlouho vydrží kosmetika?

Nejdéle ženy mají ve svých kosmetických taštičkách oční stíny a tvářenky. Možná tomu nebudete věřit, ale některé "starší a pokročilé" je používají třeba až patnáct let, přičemž doba po otevření by většinou neměla přesáhnout dva roky.

O moc lépe na tom nejsou rtěnky a lesky na rty. I ty jsou ženy schopny používat třeba deset let, místo obvyklého roku či dvou.
Dvě třetiny žen za nejkratší dobu vypotřebují pleťové krémy a make-upy. Přesto často překračují dobu, kdy už by tyto přípravky měly být v koši.

Zdroj: Žena.cz

taštiška s kosmetikou

Anketa

Který z následujících produktů by vás více potěšil v naší nabídce kosmetiky, který byste si určitě koupili?

Kontakty

Chris cosmetics s.r.o.
Stavovská 241/1
718 00 Ostrava-Kunčičky
Česká republika

tel./fax:+420 596 732 977
mobil:+420 736 186 133
email:

Pro velkoobchody máme individuální nabídky.

  • Prezentace na pultech obchodů v barketách s modelkou Monikou Vaculíkovou, více zde
  • Pro obchodní sítě možnost dodávky prosvětlených podlahových POP stojanů.

Ke stažení aktuální: Katalog kosmetiky E style

  • Přečtěte si naše rady a tipy související s líčením či jiné zajímavosti ze světa kosmetiky a třeba si ověřte své znalosti v kvízech.
  • Hledáte inspiraci při zdobení Vašich nehtů? Podívejte se tady: zdobení nehtů

Zasíláme také na Slovensko

+420 596 732 977
+420 736 186 133


Online platby bezpečně přes bezpečný online převod peněz


2012 - 2016 © Chris cosmetics s.r.o. | Webdesign: Alice Brůnová a Ladzo.cz


FacebookTwittergoogle plus