Líčení tváře Líčení očí Líčení rtů Lakování nehtů
Chris cosmetics > Zajímavosti > Barevné crazy kontaktní čočky

Barevné crazy kontaktní čočky

Jste spokojená s barvou, případně velikostí svých očí? Pokud ano, gratulace pro vás!
Je ale více než pravděpodobné, že většina z vás by uvítala nějaké to vylepšení nebo totální změnu barvy duhovky. Naštěstí to už není v dnešní době žádný problém a můžete se proměnit mrknutím oka třeba v modrookou princeznu. Vše co pro to musíte udělat je vybrat si z mnoha barev, motivů a typů čoček, které dnes bez problémů seženete v internetových obchodech. Crazy kontaktní čočky jsou parádním doplňkem na halloweenskou party nebo večírek.

Crazy čočky3

Crazy kontaktní čočky se vyrábí z velmi podobného materiálu jako klasické dioptrické čočky - nazývá se hydrogel, jen je do něj navíc zanesena vrstva barvy, se kterou se dá vytvořit mnoho efektů. Materiál je pro styk s okem ověřen jako nezávadný. V případě crazy kontaktních čoček se jedná spíše o kosmetický doplněk než o zdravotní pomůcku.
Přesto se dají koupit jak nedioptrické tak dioptrické crazy čočky.
Barevné kontaktní čočky se vyrábí buď v krycí nebo jen tónovací variantě. Krycí čočky jsou určeny těm, kdo chtějí mít výraznou sytou barvu duhovky, tónovací čočky pouze zvýrazní vlastní barvu duhovky nebo rozjasní. V tomto případě není vhodné, pokud máte příliš tmavou barvu vlastní duhovky, volit velmi světlý odstín čočky, poněvadž výsledek bude kombinací obou barev.
Pokud nejste spokojena s velikostí oka, pak je to možné řešit zvláštním typem krycích čoček s tmavým kruhem okolo většinou o průměru 15 mm, které duhovku oka zvětší.

Crazy čočky

Na trhu je dnes mnoho variant barevných kontaktních čoček, které jsou určeny k jednodennímu použití, k nošení na 14 dnů, měsíc, ale i roční. Jednodenní čočky se hodí pro ty z vás, které chtějí zazářit jen příležitostně na oslavě nebo večírku. Po použití se zkrátka vyhodí a vymění za nové. Představují nejmenší zdravotní riziko. Dostupné jsou i 14-ti denní a měsíční čočky, které jsou vyrobeny ze silikon-hydrogelu, který propouští větší množství kyslíku, tudíž je s nimi možné i spát. Tyto čočky je ale nutné dezinfikovat a občas také mechanicky očistit. Na trhu se dají koupit i tzv. konvenční kontaktní čočky, u kterých není stanovena doba nošení. Nosí se zpravidla tak dlouho, dokud se nepoškodí, což bývá obecně okolo jednoho roku. Tyto čočky se ovšem spíše nedoporučují, protože i přes pravidelné dezinfikování a čištění představují zdravotní riziko v podobě různých usazenin, které mohou do oka přenést nežádoucí mikroorganismy a bakterie a způsobit tak zdravotní problémy. Obecně platí pravidlo, že čím tmavší čočky jsou, tím kratší dobu by se měly nosit a vyměnit za nové, poněvadž propouští méně kyslíku. Vždy se ale řídíme pokyny danými výrobcem.

Doporučení

Obecně platí pravidlo, že čím tmavší čočky jsou, tím kratší dobu by se měly nosit a vyměnit za nové, poněvadž propouští méně kyslíku. Vždy se ale řídíme pokyny danými výrobcem.
I v případě crazy čoček – kosmetického doplňku je vhodná konzultace s kontaktologem. Pokud budete s čočkami sportovat, sdělte lékaři, jaký druh sportu hodláte provozovat. Při sportech s přímým stykem s větrem jako je např. lyžování, cyklistika apod. je nutné používání brýlí, neboť dochází k rychlému pocitu suchosti oka. Pokud se v průběhu nošení čoček objeví jakýkoliv problém (zarudlé nebo podrážděné oči, neostré vidění apod.), okamžitě čočky vyjměte a navštivte svého kontaktologa. Dodržujte opatrnou manipulaci s čočkami obzvláště pokud máte dlouhé nehty.

Čočky a kosmetika

Čočky nasazujte vždy po nalíčení a odstraňujte před odlíčením. Dávejte pozor, aby se žádný z kosmetických přípravků nedostal do styku s okem. Zvýšené opatrnosti dbejte při používání kosmetických odličovacích tamponů, aby se do oka nedostalo byť nepatrné vlákno z buničiny. Pokud používáte lak na vlasy, nastříkejte jej ještě před aplikací čoček a v jiné místnosti.
V současné době již mnohé firmy nabízejí hypoalergenní kosmetiku nebo přímo kosmetiku určenou nositelkám kontaktních čoček. Tyto výrobky jsou pro vás ty nejvhodnější.

Crazy čočky2
barevné kontaktní čočky

Anketa

Který z následujících produktů by vás více potěšil v naší nabídce kosmetiky, který byste si určitě koupili?

Kontakty

Chris cosmetics s.r.o.
Stavovská 241/1
718 00 Ostrava-Kunčičky
Česká republika

tel./fax:+420 596 732 977
mobil:+420 736 186 133
email:

Pro velkoobchody máme individuální nabídky.

  • Prezentace na pultech obchodů v barketách s modelkou Monikou Vaculíkovou, více zde
  • Pro obchodní sítě možnost dodávky prosvětlených podlahových POP stojanů.

Ke stažení aktuální: Katalog kosmetiky E style

  • Přečtěte si naše rady a tipy související s líčením či jiné zajímavosti ze světa kosmetiky a třeba si ověřte své znalosti v kvízech.
  • Hledáte inspiraci při zdobení Vašich nehtů? Podívejte se tady: zdobení nehtů

Zasíláme také na Slovensko

+420 596 732 977
+420 736 186 133


Online platby bezpečně přes bezpečný online převod peněz


2012 - 2016 © Chris cosmetics s.r.o. | Webdesign: Alice Brůnová a Ladzo.cz


FacebookTwittergoogle plus