E-style > Rady a tipy > Líčení rtů

Líčení rtů

Jak správně nalíčíte rty?

Základním předpokladem pro pěkně nalíčené rty je jejich zdravý vzhled. Dbejte na to, abyste rty neměly vysušené nebo popraskané. Před samotným líčením je nutné rty odmastit a třeba jemně přepudrovat, jinak na nich rtěnka nebude držet. K úpravě tvaru rtů budete potřebovat konturovací tužku.

Voděodolné tužky na rty

Většina žen touží po dokonale plných a krásně tvarovaných rtech. Ne každá má však to štěstí. Naštěstí i úzké rty lze snadno a rychle zvětšit. Pravidelně je prokrvujte cukrovým peelingem. Největší službu ale udělá obyčejná konturovací tužka, kterou docílíte zvětšení, ale i hezčího tvaru. Důležité je, aby měla skvělou výdrž a byla dostatečně krémová, abyste s ní mohli vykreslit celé rty. Ať už nosíte rtěnky nebo ne, konturka by rozhodně neměla chybět ve vaší kosmetické taštičce.
Konzistence
Vždy dejte přednost krémové konzistenci, před tvrdou. Nejen, že bude aplikace díky tomu pohodlnější, zároveň ji můžete využít i na vykreslení celých rtů, což s tvrdou tužkou není dost dobře možné. Příjemná textura je nezbytná, pro pohodlné použití, ale i nošení. Máte-li u příliš měkké tuhy problém s ořezáváním, stačí, když ji na 5 minut vložíte do lednice. Náplň ztuhne a nebude se lámat.

tuzky-na-rty-a-rtenky-obr
tuz2

Jaký odstín?
Milujete výrazné rtěnky a nevíte, jaký odstín konturovací tužky zvolit? Vyberte si pár základních, které pak můžete kombinovat. Nejvíce využijete konturku v barvě vašich rtů, kterou lze použít k nude i tmavým odstínům. Nemusíte vlastnit desítky barev, stačí vám pár základních a máte vystaráno.
Výdrž
I přes krémovou konzistenci mají voděodolné tužky na rty velmi dobrou výdrž. Nejen, že odolají vodě, zvládnout během dne i menší svačinku. Při aplikaci zbytečně nevrstvěte, není to potřeba. Pigmentace je tak vysoká, že stačí jeden tah pro plné krytí.
Použití
Precizní vykreslení je absolutně nezbytné. Zvýrazníte tvar a ten by měl být přesně dle vašich představ a bez chybičky. Postupujte velmi opatrně, pomalu a klidně i po částech. Ideální je začít ohraničením horního rtu. Nakonec je celé vyplňte a máte hotovo.

tuz3

Rtěnky

Rtěnku, aplikujte na rty buď přímo nebo za pomoci speciálního štětečku. Pokud potřebujete, aby rtěnka co nejdéle vydržela, obtiskněte rty do papírového ubrousku, lehce přepudrujte a naneste druhou vrstvu rtěnky. Plné syté módní barvy poskytnou Vašim rtům naše vláčné, jemné rtěnky s bambuckým máslem a koktejlem vitaminů Shea butter and vitamin lipstick , které Vaše rty nejen krášlí, ale zároveň o ně pečují.

Módní záležitostí jsou lesky na rty. Výběr lesků na našem trhu je široký, existují lesky transparentní, které se nanášejí na rtěnku nebo lesky s barevnými pigmenty a to buď matové, perleťové, s glitry pro slavnostní příležitosti a podobně. V našem e-shopu si můžete pořídit exkluzivní Long vitality 3D effect lip gloss v atraktivních odstínech.
Na rty se nanášejí aplikátorem, který je součástí dózy nebo tubičky, speciálním štětečkem, případně bříškem prstu. Pro jemné denní líčení použijte lesk přímo na rty bez použití rtěnky.

Péče o rty

depositphotos_4106195_xs

Péče o rty začíná očištěním. Používejte jemná pleťová mléka nebo dvoufázové odličovače. Často obsahují výživové a zklidňující látky. Přirozeně růžový a svěží vzhled rtů podporujte pravidelným kartáčováním. Provádějte jemnou masáž rtů lehce krouživými pohyby kartáčkem s měkkým vlasem. Před použitím jej na chvíli ponořte do studené vody. Tím odstraníte ze rtů odumřelé kožní buňky a podpoříte správné prokrvování rtů. Jako přírodní péči můžete použít šťávu ze syrové okurky. Nezvlhčujte rty olizováním, to způsobuje vysušování a následně i popraskání rtů. Nejlépe je sušší rty natírat ochrannými pomádami a balzámy na trhu jich je nepřeberné množství - s vitamíny, s kolagenem, s UV filtry a dalšími pečujícími složkami. Pokud dojde u popraskaných rtů k třepení kůže, neokusujte a neodtrhávejte ji, mohlo by dojít k vážnějšímu poškození nebo infekci. Postižená místa pouze potírejte výživnou pomádou nebo použijte léčivý prostředek zakoupený v lékárně. Kůže kolem rtů začíná stárnout kolem 25. roku života. Je třeba o ni dbát, aby se předcházelo tvorbě vrásek. V boji o pěkná a mladistvá ústa pomáhá správná péče a mimická cvičení. Po odlíčení make-upu a rtěnky natřete okolí úst krémem obsahujícím vitamíny A a E, lze použít i krém určený k používání na oční okolí. Vitamíny A a E můžete pořídit i v kapslích. Kapky séra vmasírujte do kůže kolem rtů nejlépe po večerním odličování, aby se vitamíny vstřebaly do co nejhlubší vrstvy kůže. Na noc případně poslouží i výživný balzám, který vám na rtech vydrží až do rána. Celková péče o rty vám nezabere více jak 7 – 8 minut. Pokud můžete, věnujte pár minut také ústní gymnastice, která napomůže elasticitě rtů i mladistvému vzhledu úst.

facebooktwittergoogle_plusinstagram
+420 596 732 977+420 736 186 133info@chriscosmetics.czPayU - Online platby bezpečně
Ocenění

2012 - 2017 © Chris cosmetics s.r.o. | Webdesign: Alice Brůnová a Ladzo.cz