E-style > Rady a tipy > Líčení rtů

Líčení rtů

Rty je třeba dostatečně vyživovat a věnovat jim péči. I rtěnky mohou poskytnout dostatečnou hydrataci. Obsahují bambucké máslo, které je krásně zjemní a dodá hezky zdravý vzhled. Ať už se rozhodnete pro výrazné nebo světlé rtěnky, nezapomeňte na konturovací tužky. Vylepší tvar rtů a prodlouží výdrž rtěnky i lesku.

  1. Jak na líčení rtů
  2. Voděodolné tužky na rty
  3. Rudé rtěnky - jak prodloužit jejich výdrž?
  4. Rtěnka nebo lesk na rty?
  5. Krémová hydratační rtěnka s bambuckým máslem

1) Jak na líčení rtů

Než se pustíte do líčení, dopřejte vašim rtům dostatečnou péči a hydrataci. Docílíte tím nejen jejich hezčího vzhledu, ale i lepší výdrže u rtěnky, konturovacích tužek i lesků. Vhodné je také pravidelné používání peelingu, který odstraní suchou kůži. Na dokonale hladké rty pak můžete nanést světlou i tmavší rtěnku. Trendy jsou jak světlé odstíny, tak i hodně výrazné barvy jako je rudá, hnědá nebo růžová. Rtěnku se snažte vždy vyvážit s ohledem na líčení očí. Oboje může být výrazné. Snažte se však o to, aby k sobě odstíny hezky ladily.

2

Nebojte se rty zvýraznit, i když jsou úzké a nevýrazné. Konturovací tužkou jim dodáte nejen tvar, ale i plnost. Začněte u horního rtu a poté stejně opatrně vykreslete spodní. Dlouhodržící tužky na rty mají vysokou pigmentaci, takže je můžete použít i na vyplnění celých rtů. Vytvoříte tím perfektní podklad pro následnou aplikaci rtěnky.
Nezapomeňte mít vždy dostatečně ostrou tuhu, která vám usnadní práci a zajistí precizní výsledek.

bubblegum1

Velice praktické jsou voděodolné konturovací tužky, které vydrží na rtech pití i jídlo. Díky složení jsou dostatečně krémové a přirozeně matné. Vysoká pigmentace zaručuje dokonalý vzhled a snadné použití. Tuha je velmi měkká, proto můžete konturku použít i na kompletní vykreslení rtů.
Jakmile máte hotový podklad, můžete sáhnout po krémové rtěnce v trendy odstínu. Mezi nejpopulárnější odstíny patří 08 Caramel. Obsahuje vitamíny a bambucké máslo. Hezky se rozplyne do jednotného odstínu, nedělá šmouhy a má příjemnou konzistenci. Hydratuje a citlivou kůži na rtech zjemňuje. Její složení chrání přes UVA i UVB zářením.
Při vykreslování poustupujte opět opatrně a snažte se nepřetáhnout mimo okraj linie rtů. Hnědá barva přirozeně zvýrazní a hodí se k jemnému i výraznému líčení očí. Pro ještě delší výdrž rty obtiskněte lehce do ubrousku a poté naneste ještě jednu vrstvu.

4

Pokud dáváte přednost vysokému lesku, můžete přidat dlouhodržící lesk s 3D efektem. Rty krásně vyhladí a dodá jim plnost.

3

2) Voděodolné tužky na rty

Většina žen touží po dokonale plných a krásně tvarovaných rtech. Ne každá má však to štěstí. Naštěstí i úzké rty lze snadno a rychle zvětšit. Pravidelně je prokrvujte cukrovým peelingem. Největší službu ale udělá obyčejná konturovací tužka, kterou docílíte zvětšení, ale i hezčího tvaru. Důležité je, aby měla skvělou výdrž a byla dostatečně krémová, abyste s ní mohli vykreslit celé rty. Ať už nosíte rtěnky nebo ne, konturka by rozhodně neměla chybět ve vaší kosmetické taštičce.
Konzistence
Vždy dejte přednost krémové konzistenci, před tvrdou. Nejen, že bude aplikace díky tomu pohodlnější, zároveň ji můžete využít i na vykreslení celých rtů, což s tvrdou tužkou není dost dobře možné. Příjemná textura je nezbytná, pro pohodlné použití, ale i nošení. Máte-li u příliš měkké tuhy problém s ořezáváním, stačí, když ji na 5 minut vložíte do lednice. Náplň ztuhne a nebude se lámat.

tuzky-na-rty-a-rtenky-obr

tuz2

Jaký odstín?
Milujete výrazné rtěnky a nevíte, jaký odstín konturovací tužky zvolit? Vyberte si pár základních, které pak můžete kombinovat. Nejvíce využijete konturku v barvě vašich rtů, kterou lze použít k nude i tmavým odstínům. Nemusíte vlastnit desítky barev, stačí vám pár základních a máte vystaráno.
Výdrž
I přes krémovou konzistenci mají voděodolné tužky na rty velmi dobrou výdrž. Nejen, že odolají vodě, zvládnout během dne i menší svačinku. Při aplikaci zbytečně nevrstvěte, není to potřeba. Pigmentace je tak vysoká, že stačí jeden tah pro plné krytí.
Použití
Precizní vykreslení je absolutně nezbytné. Zvýrazníte tvar a ten by měl být přesně dle vašich představ a bez chybičky. Postupujte velmi opatrně, pomalu a klidně i po částech. Ideální je začít ohraničením horního rtu. Nakonec je celé vyplňte a máte hotovo.

tuz3

3) Rudé rtěnky - jak prodloužit jejich výdrž?

Jednou z nejdůležitějších vlastností, kterou by měla mít každá rtěnka, je výdrž. Zejména u hodně výrazných a červených je nezbytné, aby se po pár hodinách nerozpíjela a nerozmazávala. Musí perfektně držet na místě a odolat pití i menší svačince. Co si však počít, jestliže vaše oblíbená rudá rtěnka nevydrží tak dlouho, jak potřebujete? Pohrajte si s aplikací a vyzkoušejte triky, které vám pomohou k tomu, aby odstín vydržel na rtech dvakrát delší dobu.

1

  1. Používejte konturovací tužku. Udržíte tak rtěnku na svém místě a zabráníte tomu, aby se rozpíjela přes okraj rtů. Nezáleží na tom, zda bude barevná nebo průhledná, oboje splní stejnou službu. Nanášejte ji v tenké vrstvě, abyste nevytvořili příliš silný nános.
  2. Nebojte ústa lehce přetřít make-upem nebo trochou korektoru. Povrch tím zmatníte a rtěnka pak lépe přilne. Vyhladíte tím také případné vrásky, do kterým by měla tendenci se rozpíjet.
  3. Vrstvěte. Naneste krémovou rtěnku, obtiskněte ji opatrně do ubrousku a opět natřete. Pokud se vám nelíbí lesklý efekt, opět obtiskněte do ubrousku. Docílíte tím matného efektu. Do ubrousku rty neotírejte, pouze je lehce obtiskněte.
  4. I péče je důležitá, proto před aplikací dopřejte rtům dostatečnou hydrataci i peeling. Během dne dodržujte pitný režim. Nedostatek tekutin se na rtech ihned odráží, což v případě nošení výrazných odstínů není žádoucí.
  5. I lehkým přepudrováním výdrž prodloužíte. Opatrně je poprašte a naneste další vrstvu, kterou vše zafixujete.
2

Vyzkoušejte naše tipy a užijte si sytě rudé rty, které se hodí nejen pro speciální příležitosti. Nebojte se červenou zapojit i do vašeho denního líčení. Kombinujte ji s jemnými očními stíny. Tento makeup vypadá velmi stylově a elegantně. Velice hezká a oblíbená je také kombinace rudé rtěnky a černých, tekutých linek, které vytvoří sexy pohled. Nezapomeňte, že výrazné rty upoutají pozornost, proto je vhodné věnovat pozornost i sjednocení pleti a zakrytí nedokonalostí kvalitním korektorem v tužce.

3

4) Rtěnka nebo lesk na rty?

Patříte mezi začátečníky v líčení a rozhodujete se, zda je pro vás vhodnější rtěnka nebo lesk na rty? Vše má své pro a proti. Vyzkoušejte si oboje, jedině tak zjistíte, co je pro vás to pravé a v čem se budete cítit nejlépe. Ať už své rty zvýrazníte čímkoliv, důležité je, aby byly v perfektním stavu. Jakákoliv nedokonalost by měla za následek nejen nehezký vzhled, ale i horší výdrž. Oblíbené jsou rtěnky s obsahem bambuckého másla, které dodají hydrataci a hebkost.

1

Výhody a nevýhody rtěnek
Rtěnky vyniknou nejen na plných a tvarovaných rtech. I velmi úzké díky nim získají plnější tvar a opticky je zvětší. Další jejich výhodou je, že během nošení rtům dopřejí i péči. Jemná kůže není vysušená s nepříjemným pocitem pnutí. Jestliže nejste zastánci výrazného líčení očí, jsou rtěnky ideální volbou. Po červené můžete sáhnout na večerní akce a hnědé a růžové odstíny využijete přes den.
U výraznějších odstínů je však třeba počítat s tím, že se mohou obtisknout například na skleničku. Také s nanášením je nutné si vyhrát a dbát na precizní vykreslení. Pokud máte kolem úst vrásky, může dojít k rozpíjení, kterému se vyhnete použitím konturovací tužky.
Při správné aplikaci jsou rtěnky skvělým doplňkem. Při výběru odstínu se řiďte zejména tím, v čem se cítíte dobře. Nebojte se experimentovat a nosit odstíny, které se vám líbí.

2

Výhody a nevýhody lesků na rty
Nejste-li zastánci výrazných rtů, ale přeci jen jim chcete dodat trochu barvy, jsou lesky ideální volbou. Lehce zabarví, dodají přirozenou barvu a jejich nošení je velmi pohodlné. Dlouhodržící a hydratující lesk na rty s 3D efektem navíc dodá rtům plnost a optické zvětšení. Mezi další výhody patří vyhlazující schopnost, která se hodí v případě, že vaše rty nejsou příliš ve formě. Oproti rtěnkám nezvýrazňují nedokonalosti a suchou kůži. Další z benefitů je pohodlná aplikace. Nepotřebujete ani zrcátko, díky prakticky tvarovanému aplikátoru můžete lesk nanést kdykoliv.
Nevýhodou lesků je jejich výdrž. Jakmile si dáte menší svačinku, začnou se rychle ztrácet a je třeba je znovu nanést.

5) Krémová hydratační rtěnka s bambuckým máslem

Stále jste nesebrali odvahu na nošení barevných rtěnek? Ať už světlou nebo tmavší rtěnkou perfektně doladíte každé líčení. Ne vždy je však jemná kůže na rtech ve formě. Může být suchá a napnutá. Máte-li tento problém, je možná na čase vyzkoušet takovou rtěnku, která vaše rty zanechá krásné a zároveň jim poskytne potřebnou dávku péče.
Nezáleží jen na konzistenci. I hodně krémová rtěnka může po celém dni nošení vysušovat a být nepříjemná. Důležitější je proto složení, které by mělo vyživovat a poskytnout dostatečnou hydrataci po celý den.

1

E style She butter and vitamin lipstick obsahuje kromě vitamínů A, E, C a F také bambucké máslo. V kosmetice se využívá velmi často a není se čemu divit. Díky lisování za studena je plné prospěšných látek. Kůži vyživuje a uzamyká v ní vlhkost. Dokáže také hojit drobné ranky, jizvičky nebo stroupky. Navíc má antibakteriální a protizánětlivé účinky. Jemnou kůži vyživuje a revitalizuje. Ani po celém dni nezpůsobuje nepříjemné stahování a pnutí.

2

Vzhledem ke krémové konzistenci dodá rtům plnost a přirozený lesk. Má velmi dobrou výdrž. Barva se hezky vpije do rtů a zanechá na nich rovnoměrnou vrstvu. Jako základ před aplikací vždy použijte voděodolnou konturovací tužku. Zajistí dokonalý tvar rtů a také prodlouží celkovou výdrž. Chrání před UVA a UVB zářením.

3

01 Cyclamen – světlá až lehce transparentní růžová, která vykouzlí zajímavý efekt s jemným, světle fialovým nádechem.
02 Pastel Coral – pastelově korálová je velmi trendy, rty zahalí do krásné oranžovo-růžové barvy.
03 Wild Raspberry – tmavší růžová, zvýrazní přirozenou barvu rtů i jejich tvar.
04 Camellia – hnědorůžový odstín, dodá rtům plnost a šťavnatý vzhled.
05 Sweet Rose – tlumená, růžová barva s fialovým podtónem a decentními třpytivými odlesky
06 Juicy Peach – růžovočervená vytvoří efekt plných rtů a hodí se ke každému líčení. Rty díky jemnému lesku hezky rozjasní a opticky zvětší.
07 Cinnamon – hnědý odstín s lehce oranžovým nádechem, je perfektní pro milovnice nude rtů. Praktická rtěnka pro každodenní nošení.
08 Caramel – světle hnědá až karamelová barva. Obsahuje malé množství třpytivého shimmeru, který odráží světlo a opticky zvětšuje.
09 Indian summer – tmavě hnědá s kapkou vínové a jemnými odlesky.
10 Red Poppy – sytá červená rtěnka s velmi výrazným oranžovým podtónem.

facebooktwittergoogle_plusinstagram
+420 596 732 977+420 736 186 133info@chriscosmetics.czPayU - Online platby bezpečně

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

- Nákupy se slevou potěší nejen, pokud nakupujete dárky. Zde je pro vás INSPIRACE.

- Potřebujete poradit co Vám bude slušet? BAREVNÁ TYPOLOGIE Vám v tom pomůže.

- Hledáte inspiraci na nové líčení? TIPY NA LÍČENÍ přinášejí foto postupy + použité produkty. Líčení jak od profesionála pro vás již bude hračka.

- Chcete mít krásné a upravené nehty? Věnujte pozornost radám na stránce LAKOVÁNÍ A ÚPRAVA NEHTŮ.

Ocenění

2012 - 2019 © Chris cosmetics s.r.o. | Webdesign: Alice Brůnová a Ladzo.cz