Líčení tváře Líčení očí Líčení rtů Lakování nehtů
Chris cosmetics > Rady a tipy > Potřeby pleti dle věkových kategorií

Potřeby pleti dle věkových kategorií

Péče o pleť okolo 20 let

depositphotos_4694653_xs

Čím dříve se s péčí o pleť začne, tím lépe. Samotnou péči o pleť je třeba začít již po dvacátém roku života. Je třeba chránit a hydratovat pokožku, abychom se mohly dlouho radovat z krásné pleti bez vrásek. Mladá pokožka nepotřebuje příliš silné kosmetické prostředky, to ale neznamená, že na ni můžeme nanášet cokoli. Především se pleť musí dobře čistit, hydratovat a zajišťovat její ochranu před UV zářením. Jestliže je pokožka trudovitá, používají se prostředky určené pro takový typ pleti s lehce kyselým až neutrálním PH a dále krémy s protizánětlivými složkami a látkami vstřebávajícími tukové sekrety. S blížící se třicítkou jsou potřeby pleti vyšší, začíná se snižovat produkce kolagenu a elastinu. Je třeba začít používat hydratační krémy obohacené o antioxidanty. Stárnutí pleti ovlivní pozitivně i obsah vitamínů A, C, E a polyfenolů – substancí pocházejících z hroznů a zeleného čaje.

Péče o pleť po 30 letech

Po třicítce se výrazně snižuje proces obnovy pleti. Ta již má potřebu silnějších preparátů, které zachovají pevnost a zářivost pokožky. Je potřeba sáhnout po krémech, které korigují barevné nerovnosti pleti, pleť rozjasňují, vyplňují drobné vrásky a také je na čase začít s aplikováním čistících peelingů a hydratačních masek. V těchto letech pokožka hůře váže vlhkost a pomalu ztrácí elasticitu. Začínají se objevovat i první hluboké vrásky, které se objeví nejčastěji okolo očí a mezi obočím. Je vhodné vyměnit hydratační krémy za zpevňující. Měly by obsahovat ceramidy, peptidy, koenzym Q10, lze používat kosmetiku s ovocnými AHA kyselinami. Na večer se stává samozřejmostí aplikovat vhodný noční krém, pleť potřebuje regenerovat a potřebuje dodat výživné látky. Vhodné jsou preparáty s vitaminem C a E. Musí se začít dobře pečovat o oční okolí, které ztrácí pružnost, pleť v těchto místech stárne nejdříve a nejrychleji. Je tedy nejvyšší čas pořídit si krém se speciální výživou pro pleť okolo očí.

Péče o pleť po 40 letech – omlazování

depositphotos_12257820_xs

Pleť po čtyřicítce ztrácí pružnost, vrásky jsou výraznější, protože se snížila produkce kolagenu a elastinu. Pleť často vypadá jako unavená, mívá šedivý nádech, protože vrchní vrstva pokožky nerovnoměrně odráží světlo. Pomalu se vytrácí z organismu estrogen a je potřeba doplňovat pleťovým buňkám ceramidy, které regulují v pleti hydrataci buněk. Existují způsoby omlazení pokožky tváře a krku včetně dekoltu a to hlavně odpovídající péčí a dobře vybranými kosmetickými přípravky, které zajistí mladistvý vzhled o několik let déle. Je potřeba vybírat odpovídající krémy, které obsahují omlazující substance. Takové vlastnosti má kyselina listová (čili vitamin B9), která pomáhá obnovovat kožní buňky. Kolagen hydratuje a napomáhá zpevnění pleti. Je výborné zařadit do užívání preparáty s retinolem (čistý vitamin A), který působí na hluboké kožní vrstvy, podporuje regeneraci buněk a produkci kolagenu. Zároveň urychluje obnovu vrchní vrstvy pleti, což pomáhá k vypínání vrásek. Kosmetika s retinolem se používá na noc, aby sluneční záření nevyvolalo případné podráždění. Vhodné je pořídit si i intenzivní preparáty jako jsou séra nebo ampulky. Vysoce koncentrované účinné látky obsažené v těchto přípravcích se velmi rychle a snadno vstřebávají a působí hluboko v kožních vrstvách. Doporučuje se co 2 dny aplikovat hydratační masku a 1x týdně peeling. Preparáty vyplňující vrásky obsahují substance podobné botulotoxinu a aplikují se pouze do vrásek. Působením v hlubokých vrstvách předávají impulsy nervovým buňkám do tkáně. To způsobí vzpružení a vyhlazení vrásky. Pseudo botulotoxiny v kombinaci s jinými substancemi proti stárnutí zesilují svůj účinek na pevnost a pružnost pleti.

Péče o zralou pleť po 50 letech a dále

Zralá pleť po menopauze ztrácí pevnost a správné napětí. Po padesátce se vrásky prohlubují a mění se i barevnost pleti. Je potřebné pořídit si kosmetiku se silnými omlazujícími účinky. Ve chvíli, kdy organismus přestane produkovat estrogeny, rychle se snižuje množství kolagenových vláken a elastinu, slábne činnost mazových žláz. Pokožka ztrácí hutnost, pružnost, povoluje, stává se tenkou a suchou, kontury tváře se lehce „rozpíjí“. Zužují se krevní vlásečnice, buňky pleti jsou daleko hůře vyživovány. Velmi se zvýrazní vrásky kolem nosu a úst. Nyní je čas na kosmetiku s fytohormony. Jsou to rostlinné výtažky získávané ze sóji, divoké rýže či semen slunečnic. Stimulují obnovu kožních buněk, napravují elasticitu a posilují pevnost pleti. Svým účinkem tak zpevňují kontury tváře. Velmi cenné jsou přípravky s vápníkem, který zhušťuje buňky v pokožce, posiluje ji a pomáhá proti vysoušení. Pokožka se jeho doplňováním stává vitálnější a napnutější. Hitem v kosmetice jsou přípravky nové generace obsahující rostlinné výtažky nukleových kyselin DNA a RNA. Mají výjimečně silný účinek na vrásky a celkovou regeneraci, upravují metabolismus kožních buněk. Velmi častým problémem jsou různé barevné skvrnky, které způsobují melanocyty vytvářením přirozené barvy každé buňky. Vhodné je užívání preparátů depigmentačních, s ovocnými kyselinami, s kyselinou azelainovou atp., které regulují práci melanocytů. Tyto prostředky obsahují i UV filtry. Pro vyrovnání barevných nerovností pomáhají také pravidelné peelingy a mikrodermaze (obrušování pleti).

Jak pečovat o problematickou pleť naleznete zde.
Jak pečovat o pleť v zimě naleznete zde.
Jak pečovat o pleť na jaře naleznete zde.

Anketa

Který z následujících produktů by vás více potěšil v naší nabídce kosmetiky, který byste si určitě koupili?

Kontakty

Chris cosmetics s.r.o.
Stavovská 241/1
718 00 Ostrava-Kunčičky
Česká republika

tel./fax:+420 596 732 977
mobil:+420 736 186 133
email:

Pro velkoobchody máme individuální nabídky.

  • Prezentace na pultech obchodů v barketách s modelkou Monikou Vaculíkovou, více zde
  • Pro obchodní sítě možnost dodávky prosvětlených podlahových POP stojanů.

Ke stažení aktuální: Katalog kosmetiky E style

  • Přečtěte si naše rady a tipy související s líčením či jiné zajímavosti ze světa kosmetiky a třeba si ověřte své znalosti v kvízech.
  • Hledáte inspiraci při zdobení Vašich nehtů? Podívejte se tady: zdobení nehtů

Zasíláme také na Slovensko

+420 596 732 977
+420 736 186 133


Online platby bezpečně přes bezpečný online převod peněz


2012 - 2016 © Chris cosmetics s.r.o. | Webdesign: Alice Brůnová a Ladzo.cz


FacebookTwittergoogle plus