Líčení tváře Líčení očí Líčení rtů Lakování nehtů
Chris cosmetics > Rady a tipy > Péče o pleť v zimním období

Péče o pleť v zimním období

Naše pleť v zimě vyžaduje mimořádnou péči. Vlhkost vzduchu ve vytopených místnostech i venku je nízká, proto pleti odebírá vodu, čímž ji vysušuje. Mazové žlázy navíc vylučují jen málo tuků. Metabolismus také funguje pomaleji a méně kvalitně než v letním období. Kůže tak ztrácí elasticitu, nedostatek mazu zeslabuje ochranný film, a proto je pleť křehčí a drsnější.

Pleť v zimě

V zimě naši pleť nejvíce zatěžují mrazy, hlavně ji však ohrožují prudké přechody mezi vyhřátými místnostmi a venkovním mrazem. To je navíc doprovázeno nepříjemnými projevy, kdy namrzlá kůže rudne, vysušuje se, rozpraskávají rty, kůže na rukou zdrsní. Cítíme, že je potřeba něco s tím udělat.

Jak tedy správně o pleť v zimě pečovat?

Ráno pleti dopřejte řádnou zásobu tuku pro celý náročný den. Používejte hutnější denní krémy s přírodními výživnými složkami. Ty umí vlhkost udržet přímo v buňkách, ale udržují ji i na povrchu pleti, která tak zůstane po celé hodiny svěží a pružná. Na noc naopak použijeme již pouze lehký zvlhčující krém.

Zima je obdobím, kdy tváři můžete dopřát trochu make-upu. Kvalitní make-up vytvoří také ochranný film, navíc vaši pobledlou pleť oživí a zjasní. Dbejte však na správné barvy, používejte především nazlátlé a bronzové odstíny. Zvlhčující rtěnky ošetří citlivou sliznici rtů, která má největší tendenci k vysoušení a praskání. Tónovací balzám na rty, obsahující včelí vosk, jenž má regenerační účinky a vitamín E jim krásně prospěje.

V neposlední řadě dbejte na dostatečný přísun tekutin. Unavená, šupinovitá a suchá pleť svědčí o tom, že váš pitný režim je pro ni nedostačující. Okolní vzduch obsahuje v zimním období málo vlhkosti, pleť ji proto potřebuje absorbovat zevnitř. Vhodné jsou minerálky, ovocný či bylinkový čaj. Káva má účinek dehydratující, proto s ní šetřete. Nezapomínejte na vitamíny a snažte se jíst hodně čerstvého ovoce. Za dostatek vlhkosti a kvalitní péči se vám pleť brzy odmění nově nabytou elasticitou.

Potřeby pleti dle věkových kategorií naleznete zde.

Anketa

Který z následujících produktů by vás více potěšil v naší nabídce kosmetiky, který byste si určitě koupili?

Kontakty

Chris cosmetics s.r.o.
Stavovská 241/1
718 00 Ostrava-Kunčičky
Česká republika

tel./fax:+420 596 732 977
mobil:+420 736 186 133
email:

Pro velkoobchody máme individuální nabídky.

  • Prezentace na pultech obchodů v barketách s modelkou Monikou Vaculíkovou, více zde
  • Pro obchodní sítě možnost dodávky prosvětlených podlahových POP stojanů.

Ke stažení aktuální: Katalog kosmetiky E style

  • Přečtěte si naše rady a tipy související s líčením či jiné zajímavosti ze světa kosmetiky a třeba si ověřte své znalosti v kvízech.
  • Hledáte inspiraci při zdobení Vašich nehtů? Podívejte se tady: zdobení nehtů

Zasíláme také na Slovensko

+420 596 732 977
+420 736 186 133


Online platby bezpečně přes bezpečný online převod peněz


2012 - 2016 © Chris cosmetics s.r.o. | Webdesign: Alice Brůnová a Ladzo.cz


FacebookTwittergoogle plus