Líčení tváře Líčení očí Líčení rtů Lakování nehtů
Chris cosmetics > Rady a tipy > Péče o pleť na jaře

Péče o pleť na jaře

Na jaře je nutné revitalizovat pleť a celé tělo po fyzické i psychické stránce připravit na příchod slunce a teplých dní. Jarní období přináší pro naši pleť vyšší zátěž a s tím spojené vyšší nároky na péči. Nesmíme zapomínat, že jarní sluníčko má velkou sílu a naše pleť a pokožka není na náhlý a silný nápor slunečních paprsků připravena. Pleť je vystavována vlivům a rozmarům počasí a výsledkem bývá podrážděná a citlivá pokožka. Zaměřujeme se tedy na hydrataci, revitalizaci a omlazení pleti.

Jak se tedy správně chránit před jarním sluníčkem?

Základem je kvalitní krém, který by se měl každé ráno nanášet na tvář a dekolt. Krém by měl obsahovat ochranný faktor proti UV záření. Pleť je nutné pravidelně čistit. Aby byla pleť čistší a zdravější do hloubky, podrobíme ji jarnímu peelingu. Je nutné pleť zbavit odumřelých buněk, vyčistit póry a vyhladit kůži. Pleť pak lépe dýchá, vypadá zdravěji, zářivěji a je dokonale připravena vstřebávat látky z dalších kosmetických přípravků. Je-li vaše pleť podrážděná, zarudlá nebo pálí, pak ale na peeling zapomeňte. V tomto období se doporučuje použití pleťových zábalů a masek, které navracejí pleti pružnost a vitalitu. Zakoupíte si je v drogerii nebo připravíte samy z přírodních produktů v pohodlí domova. Pořiďte si také kvalitní sérum. Séra jsou mnohem silnější, obsahují vyšší koncentrace účinných látek, které intenzivně obnovují pokožku a pronikají do hloubky. Sérum by mělo patřit do vaší základní výbavy péče o pleť.

Přípravu domácích masek najdete zde.

Pleť maska

Pro stav naší pleti je také velmi důležitý přísun tekutin, což je 2 až 3 litry čisté vody denně a dostatek spánku. Nezapomínejte na zvýšený příjem vitamínů nejlépe z čerstvého ovoce a zeleniny - vitamíny A, C, B, stopové prvky jako selen, zinek, lecitin, koenzym Q10 aj.

Na jaře je také vhodné nechat si pleť vyšetřit odborníkem, odstranit znaménka a kožní výrůstky, které výrazně snižují riziko onemocnění rakovinou kůže.

Proti jarní únavě bojujeme dostatkem odpočinku a relaxu, dopřáváním si chvilek pro sebe, setkávání s přáteli a pohybem v přírodě. Proti jarní únavě pozitivně působí i otužování. Déletrvající únavu však není dobré bagatelizovat. Pokud trvá několik týdnů až měsíců, může signalizovat závažnější onemocnění jako např. depresi, onemocnění štítné žlázy, chodokrevnost, choroby srdce aj., proto je v těchto případech vhodná návštěva lékaře.

Potřeby pleti dle věkových kategorií naleznete zde.

Anketa

Který z následujících produktů by vás více potěšil v naší nabídce kosmetiky, který byste si určitě koupili?

Kontakty

Chris cosmetics s.r.o.
Stavovská 241/1
718 00 Ostrava-Kunčičky
Česká republika

tel./fax:+420 596 732 977
mobil:+420 736 186 133
email:

Pro velkoobchody máme individuální nabídky.

  • Prezentace na pultech obchodů v barketách s modelkou Monikou Vaculíkovou, více zde
  • Pro obchodní sítě možnost dodávky prosvětlených podlahových POP stojanů.

Ke stažení aktuální: Katalog kosmetiky E style

  • Přečtěte si naše rady a tipy související s líčením či jiné zajímavosti ze světa kosmetiky a třeba si ověřte své znalosti v kvízech.
  • Hledáte inspiraci při zdobení Vašich nehtů? Podívejte se tady: zdobení nehtů

Zasíláme také na Slovensko

+420 596 732 977
+420 736 186 133


Online platby bezpečně přes bezpečný online převod peněz


2012 - 2016 © Chris cosmetics s.r.o. | Webdesign: Alice Brůnová a Ladzo.cz


FacebookTwittergoogle plus