E-style > Rady a tipy > Péče o kosmetické štětce, labutěnky a houbičky

Péče o kosmetické štětce, labutěnky a houbičky

Údržba

Aby nám kosmetické štětce dlouho vydržely, vypadaly stále jako nové, použití s nimi bylo z hygienického hlediska bezpečné a výsledek make-upu bezchybný, pak je třeba o ně pečovat. Při každodenním používání doporučujeme minimálně 1x za týden, podle míry znečištění i častěji, věnovat trochu času jejich údržbě. Pakliže pomocí štětce nanášíme i make-up, pak je nejvhodnější vyčistit po každém použití. Je to otázka chvilky. Pokud máte své štětce postaveny volně v nějaké dóze nebo kalíšku, pak mějte na paměti, že na ně usedá prach a mohou se do štětců zanést nečistoty, které pak přenesete do pórů své pleti, která se může zanítit. V tomto případě se doporučuje štětce alespoň vydezinfikovat před použitím. Na běžnou údržbu štětců není zapotřebí nakupovat drahé speciální prostředky, dostačující je teplá voda, vlasový šampon, případně jemné mýdlo.

Čištění

Do misky s teplou (ne horkou) vodou přidáme malé množství běžného vlasového šamponu. Ponoříme část s vlákny a poté krouživými pohyby šampon napěníme v dlani druhé ruky. Po chvíli vlákna štětce propláchneme proudem vlažné vody. Střídavě tento proces opakujeme do doby, než ze štětce vytéká čistá voda. Dbáme přitom na to, aby vlákna při čištění směřovala vždy směrem dolů. Tímto způsobem čistíme kosmetické štětce ze syntetických vláken ale i přírodní.

brush-set4

Snažíme se o to, aby místo, kde jsou vlákna vlepena, nebylo příliš vystaveno styku s vodou, zabráníme tak zbytečnému vypadávání vláken. U štětců s přírodními chlupy provedeme čištění ihned po nákupu, resp. před prvním použitím. Zbavíme se tak přebytečných chloupků, které by mohly ulpět na tváři a pokazit nám tak výsledný make-up.
Podobně udržujeme v čistotě i kosmetické labutěnky a houbičky. V misce s teplou vodou s přídavkem vlasového šamponu či mýdla labutěnky a houbičky jemně propíráme a proplachujeme proudem teplé vody do doby, než začne stékat čistá voda a kosmetické doplňky jsou zcela bez stop make-upu či pudru.
V současné době si již můžeme pořídit a to celkem levně pomůcky na čištění kosmetických štětců. Mezi takové pomůcky patří např. Brush Egg nebo pomůcka s přísavkou do umyvadla Silicone Brush Cleansing. Existují i silikonové rukavice na čištění štětců, ale ty jsou cenově poměrně drahé.

brush-egg-obr

brush-cleaner-silicone-obr

Sušení

Vyčištěné kosmetické štětce položíme ve vodorovné poloze na kuchyňskou utěrku nebo ubrousek a necháme vsáknout přebytečnou vodu. Uspořádáme vlasová vlákna do požadovaného tvaru, položíme na suchou utěrku nebo ubrousek a necháme volně uschnout do druhého dne. Postačí štětec položit ve vodorovné poloze na hranu stolu a nechat volně proschnout. V žádném případě nepoužíváme teplý vzduch z fénu ani nepokládáme na zdroje tepla jako je topení apod. Stejně postupujeme u labutěnek a houbiček, které můžeme před uschnutím jemně promnout v čistém ručníku.
Tak to byl klasický způsob sušení štětců. Jste-li ovšem majitelkou většího počtu štětců než pár a vlastníte-li praktický stojánek na sušení štětců ve svislé poloze Holder Brush white, pak máte vyhráno a starost o štětce se stane pro Vás zábavou. Stojánek je skladný a bude Vám sloužit velmi dlouho. Je k dostání i v barvě černé Holder Brush black.

holder-brush2

Skladování

Kosmetické štětce i doplňky bychom měly uchovávat ve zvláštním obalu, taštičce nebo pouzdře a zabránit tak přístupu prachu či jiných nečistot, které by mohly způsobit, zvláště alergikům a lidem s problematickou nebo citlivou pokožkou, podráždění. Při správném uchovávání štětců a kosmetických doplňků Vám budou sloužit dobře a po dlouhou dobu.

brush-set3

facebooktwittergoogle_plusinstagram
+420 596 732 977+420 736 186 133info@chriscosmetics.czPayU - Online platby bezpečně
Ocenění

2012 - 2017 © Chris cosmetics s.r.o. | Webdesign: Alice Brůnová a Ladzo.cz