E-style > Rady a tipy > Líčení očí

Líčení očí

Aplikace očních stínů

Máte při líčení problémy s opadáváním stínu? Nejsou dostatečně pigmentované nebo nevydrží tak dlouho, jak potřebujete? Všechny tyto vlastnosti můžete ovlivnit už při aplikaci.
Správný postup při používání se odvíjí od toho, jakou mají konzistenci a efekt. Velkou roli hraje také množství, jaké naberete. Vždy je lepší aplikovat slabou vrstvu a teprve až v případě potřeby přidat další. Pokud naneste hned na poprvé zbytečně moc stínu, může se stát, že vám již během líčení začne opadávat pod oči a v průběhu dne bude jeho intenzita rychle slábnout. Důležité také je pro celodenní výdrž každou vrstvu pečlivě zapracovat.
Matné stíny

matne

Textura bez třpytek je asi nejnáročnější. Oproti ostatním může být prašnější a více suchá. Je proto nutné je nabírat štětcem s velmi jemným chlupem nebo na jejich aplikaci použít prsty. Na víčko nanášejte v tenké vrstvě. Budete-li stínovat, naberte štětcem jen velmi malé množství. Díky vysoké intenzitě Matt Touch stínů stačí i na výrazné kouřovky minimální množství barvy.
Metalické stíny

metalicke

Metalické oční stíny mají velmi vysokou pigmentaci, která se může zdát až lehce krémová. Nejlépe se nanáší pomocí prstů. Při stínování na štětci metalická barva perfektně drží a snadno ji zapracujete hezky do ztracena.
Výdrž prodloužíte, když na víčko jako podklad nanesete trochu korektoru v tužce. Metalická textura skvěle přilne a drží po celý den.
Efektové stíny

wetdry

Wet and Dry oční stíny nabízí celou škálu odstínů, mezi kterými lze najít plně krycí barvy, ale i světlejší nebo efektové. Nanášejte je plochým štětcem a vždy pečlivě zapracujte. Při použití více barev na víčko, se nemusíte bát nevzhledných fleků. Barvy se krásně spojí a splynou do dokonalých přechodů.
Kombinujte mat s leskem
Nebojte se kombinovat více efektů. Do vnějšího koutku nanášejte matné odstíny. Střed a vnitřní koutek rozjasněte světlejšími, třpytivými stíny. Skvěle vypadá také kombinace matu na horním víčku a třpytivého efektu pod spodními řasami.

Originální oční linky

Stejně jako v módě i makeup má své trendy, které jsou oblíbené a vrací se v různých obměnách každý rok. Jedním z nich je nepochybně oční linka. Zapomeňte na nudnou klasiku. Nebojte se experimentovat a vyzkoušet i to, co běžně nenosíte. Stačí mít po ruce kosmetické produkty, které běžně používáte. Pigmentované stíny, krémové tužky na oči a tekuté linky. Nebojte se kombinovat i více barev.
Jestliže patříte mezi začátečnice, začněte s jednoduchou, černou linkou. Jakmile se ji naučíte, nebude vám dělat problém vyzkoušet cokoliv dalšího. Tekuté černé linky perfektně kreslí po víčku. Profesionální aplikátor po kůži nepřeskakuje a pohodlně se používá. Díky velmi vysoké pigmentaci vytvoříte linku jedním tahem. Textura je dlouhotrvající, nemusíte se proto bát rozmazání nebo ztrácení intenzity barvy během dne.
Pokud patříte mezi pokročilé a linky jsou už delší dobu běžnou součástí vašeho každodenního makeupu, odvažte se a vyzkoušejte některý z trendů!
Ombré

1

Velice originální líčení, na které si připravte vaši oblíbenou barvu v alespoň třech odstínech. Postupně je do sebe opatrně rozmažte tak, aby zmizely hrubé přechody. Čím více se vám podaří jednotlivé barvy sjednotit, tím lépe bude makeup vypadat. Nejtmavší naneste do vnějšího koutku, světlejší na střed a nejsvětlejší barvu přidejte do vnitřního koutku.
Linky tužkou
Nemáte ve své kosmetické sbírce tekuté nebo gelové linky? Nevadí, vystačíte si i s obyčejnou tužkou. E style voděodolné tužky snadno rozmažete do ztracena. Jsou krémové, ale i přes to perfektně drží. Důležitá je dostatečně ostrá hrana, kterou se vám bude dobře kreslit co nejblíže podél řas. Zdá-li se vám zakončení ve vnějším koutku příliš hrubé, můžete jej lehce rozmazat pomocí prstu nebo štětce.
Metalický efekt

2

Pokud máte rádi třpyt, ozdobte obyčejné linky metalickými stíny. Využít můžete jakýkoliv odstín z kolekce Metalic Chic. Krásně rozjasní pohled a zvýrazní barvu očí. Díky jejich extrémně vysoké pigmentaci a krémové konzistenci s nimi vytvoříte dokonalou linku snadno a rychle.
Nebojte se barvu linek sladit se rtěnkou nebo tvářenkou.

Jak správně používat řasenku?

Stále přemýšlíte, jak docílit krásně dlouhých a hustých řas, které vidíte v televizních reklamách a na obálkách časopisů? S každou řasenkou můžete vykouzlit velmi výrazný pohled. Výsledný efekt však nezávisí jen na samotném produktu, ale i na správné technice a postupu. Jestliže si nejste jisti správným postupem, podívejte se na naše rady a tipy.
Na co si dát pozor
Jako první se zbavte zažitých zlozvyků. Při otevírání s kartáčkem nepumpujte a vytáhněte jej z obalu jednoduchým, krouživým otočením. Zabráníte tak tomu, aby se do balení dostal vzduch a barva vám brzy vyschla. Jakmile obsah zhoustne, začne slepovat řasy a to nechcete.
Tento způsob vyndávání má vliv také na množství barvy, které ulpí na kartáčku. Při pumpování se mnohem více obalí. Při nanášení se pak zbytečně zdržujete s otíráním přebytečné barvy o okraj obalu.
Sledujte datum spotřeby. Řasenku byste měli nejpozději po 6 měsících měnit. Používáte-li ji delší dobu, může to mít za následek drolení barvy pod oči a v horším případě infekci.
Vyvarujte se vrstvení. Výsledkem jsou pak nevzhledně obalené a slepené řasy. Pokud je to nutné, učiňte tak co nejrychleji po sobě. Jakmile jedna vrstva zaschne, není již vhodné nanášet další.
Postup
Důležitý je samotný pohyb, kterým řasy pročesáváte. Snažte se prodlužující řasenku nanášet cik cak ve tvaru písmene Z, docílíte tím maximálního prodloužení i zahuštění. Tento způsob aplikace nejméně slepujte a naopak hezky oddělí i zahustí.

1

Tipy triky
Začněte u spodních řas a poté přejděte na horní. Při obráceném postupu může dojít k obtisknutí horních řas na víčko.
Kleštičky na řasy jsou skvělým pomocníkem, který dokáže výrazně natočit a ještě více tak vylepšit výsledný efekt. Používejte je vždy před aplikací řasenky. V opačném případě byste si je mohli poškodit.
U hodně krátkých, spodních řas může být problém s tím, že si při nanášení obtisknete řasenku pod oči. Pomoci vám může obyčejný ubrousek, který přiložte těsně pod řasy.

2

Vyzkoušejte kvalitní řasenky E style z naší produkce.
Vše o řasách.
Nákup řasenek, trvanlivost a použití.

Tužka nebo stíny? Jak na úpravu obočí?

Výrazné líčení dokáže během chvilky proměnit celkový vzhled. Stačí však mnohem méně, abyste vypadali skvěle. Zaměřte svou pozornost na obočí. Rámuje a zvýrazní celý obličej, proto je vhodné věnovat mu trochu času, ať už se chystáte na výrazný či jemný makeup. I když se nelíčíte vůbec, je dobré ho alespoň lehce upravit. Dbejte také na fixaci, která zaručí, že bude po celý den držet svůj tvar.
Stíny nebo tužka?
Jestliže jste s tvarem více méně spokojeni, postačí vám tužka na obočí. Dávejte pozor na výběr odstínu, vždy sáhněte po barvě o trochu světlejší. Nikdy nepoužívejte příliš tmavou tužku, která by působila až příliš výrazně, hrubě a nepřirozeně. Výhodou je jejich snadné a rychlé použití. Stačí jen pár tahů, kterými doplníte chybějící místa a máte hotovo. Nechybí ani drobný kartáček na pročesání.

tuz

Světlé chloupky potřebují trochu zvýraznit, v tomto případě dejte přednost stínům a vyzkoušejte paletky na obočí. V sadě najdete hned dva odstíny, které můžete používat samostatně nebo je kombinovat. Světlejší se skvěle hodí na vnější část a tmavší využijete na střed.
Stíny mají perfektní výdrž a nemusíte se bát jejich rozmazání nebo opadávání. Intenzita barvy se během dne neztrácí a perfektně drží až do večera. Nechybí zde ani vosk, který zafixuje a udrží chloupky na svém místě po celý den. Stín nanášejte v menším množství pomocí štětečku přiloženém v balení. V paletce je k dispozici menší zrcátko, takže je praktická i do kabelky nebo na cesty.

professional-eyebrow-kit-odstiny

Jak na to?
Začnete u kořeně nosu, kde je obočí nejširší a krátkými tahy tuto část vyplňte. Mějte odlehčenou ruku a pamatujte na to, že v této části by mělo být světlejší. Působí to více přirozeně. Střed pak můžete vyplnit výrazněji. Směrem k vnější části opět použijte méně barvy a snažte se stín nanést hezky do ztracena.

oci

Pokud máte pocit, že jste nanesli až moc barvy a výsledek je příliš tmavý, můžete na závěr použít kartáček na obočí, s jehož pomocí odstraníte přebytečnou vrstvu a docílíte maximálně přirozeného vzhledu.

kart

Péče o oči

depositphotos_3040541_xs

Oční okolí vždy prozradí tajemství našeho věku. Po uplynutí 20 roku začíná kůže v těchto místech stárnout nejrychleji. Odráží styl a kvalitu života a samozřejmě také záleží na genetických předpokladech. Pokožka v těchto místech začíná ztrácet svou pevnost, tenčí se, vysouší, objevují se první vrásky - hlavně mimické. Je velmi důležité včas začít pečovat o tyto citlivé partie. Především nesmíme zapomínat na důkladné odličování, které je nezbytné pro následnou péči. Pokud špatně odlíčíte oči na noc, mohou zbytky líčidel způsobit zánět spojivek, nebo je „jen“ podpořen proces stárnutí. Pro odličování se používají prostředky speciálně určené pro citlivé oční okolí (pleťová mléka, pleťové vody, tonika, dvoufázové preparáty s olejíčky atd.). Napuštěný odličovací tampon přiložte na zavřené oko, nechte pár vteřin působit a pak opatrně setřete směrem dolů. Dále se pohybujte od zevní části oka směrem k nosu a to tak dlouho, dokud poslední tampon nebude čistý. Pohyby provádějte citlivě a pomalu tak, aby se kůže nenatahovala. Následné nanášení krému se provádí citlivým vklepáváním bříšky prstů, začíná se od zevního okraje směrem ke středu. Je třeba dbát na to, aby krémy byly určeny pro tyto partie. Jsou jemné, delikátní a nezpůsobují podráždění víček a spojivek. Správná péče pomáhá k dokonalé hydrataci tenké a citlivé kůže, očím bez šedivých stínů a viditelných vrásek. Je dobré si zapamatovat, že okolí očí se musí vynechávat při aplikování jiných prostředků na tvář – pleťových krémů, peelingů a masek.

depositphotos_4705787_xs

Většími problémy, které se začínají časem objevovat, jsou otoky kolem očí, zesinání kůže pod očima, povislá víčka. Jestliže dochází k otokům víček, pomůže studený obklad, potírání kostkou ledu a opatrná masáž podporující cirkulaci lymfy. Šedomodrá místa pod očima způsobuje špatné cévní zásobení kůže. Nejčastěji je tento problém dědičného původu, stejně tak jako hyper pigmentace nebo nízká produkce melaninu (kožního pigmentu) ukrytého v hlubších vrstvách kůže. Následkem je změna zabarvení postižené kůže. Pokud se jedná o náhodný problém po probdělé noci, je třeba si uvědomit, jak na naše zdraví a vzhled působí životní styl. Pomůže přiložení studené kávové lžičky, ponoření obličeje do chladné vody (nebojte se zamrkat), opatrné kroužení po postiženém místě kostkou ledu. Výborným pomocníkem může být i použitý vychlazený sáček zeleného nebo heřmánkového čaje. Váčky pod očima se většinou tvoří z důvodu špatné funkce ledvin. Vznikají v důsledku zadržování tuků a vody v oblasti očí. Váčky se většinou objeví ráno po probuzení. Nejčastěji proto, že ve spánku podkožní tkáň nasává tekutinu (například přebytečné slzy) mnohem snadněji. Jsou také znakem proběhnuvších změn v prokrvování. Dodržujte pitný režim - alespoň 2 litry čisté vody denně, zařaďte do jídelníčku potraviny s vyšším obsahem železa a používejte oční krémy s vhodnými aktivními látkami. Osvědčené jsou vitaminové krémy (hlavně s obsahem vitamínů C a K), s přídavkem kofeinu a rostlinných výtažků. Vhodnými bylinkami jsou např. arnika, koňský kaštan, světlík lékařský, ginkgo biloba - zlepšují mikro cirkulaci a elasticitu cév, podporují stahování tkáně, brání tvorbě otoků a zesvětlují tmavé kruhy pod očima. Důležité je pravidelné používání. Nenechte se odradit, když výsledek není okamžitý, může se dostavit i po několika týdnech. Pro hloubkovou výživu v pozdějším věku existují speciální krémy s koncentrovanějšími výživovými látkami a aktivními složkami proti stárnutí. Lze využít preparátů z lékárny či si nechat stav těchto partií prohlédnout specialistou estetické medicíny. V jejich nabídce je široká škála specialit – preparáty s ovocnými kyselinami, výživné masky, aplikace botoxu či speciální výkony plastické chirurgie.

facebooktwittergoogle_plusinstagram
+420 596 732 977+420 736 186 133info@chriscosmetics.czPayU - Online platby bezpečně
Ocenění

2012 - 2017 © Chris cosmetics s.r.o. | Webdesign: Alice Brůnová a Ladzo.cz