E-style > Rady a tipy > Líčení očí

Líčení očí

Pro každou milovnici kosmetiky je líčení očí zábava a příjemný relax. Metalické stíny krásně rozjasní, matné naopak prohloubí a zvýrazní pohled. Velmi oblíbené jsou refill oční stíny, ze kterých si můžete sestavit vlastní paletku. Jakékoliv líčení perfektně doplní tekuté oční linky a prodlužující řasenka. Nezapomínejte na úpravu obočí, která má velký vliv na výsledný vzhled.

 1. Valentýnské líčení s E style
 2. Aplikace očních stínů
 3. Refill oční stíny
 4. Originální oční linky
 5. Jak správně používat řasenku
 6. Vše o řasách
 7. Nákup řasenek, trvanlivost, použití
 8. Tužka nebo stíny? Jak na úpravu obočí?
 9. Přírodní barvy stínů pro jemné líčení
 10. Paletka 01 Colour Cocktail
 11. Paletka 02 Urban Style

1) Valentýnské líčení s E style

Ten nejvíce romantický den v roce připadá na svátek sv. Valentýna. Určitě každoročně přemýšlíte nad tím, jaké líčení zvolit. Jít do něčeho jemného nebo naopak zkusit něco výraznějšího? Jistě nechcete, aby bylo líčení příliš přeslazené, na druhou stranu kdy jindy si dopřát romantický makeup, než právě v tento den. Nemusíte hned sáhnout po výrazné růžové nebo červené rtěnce. Ani na oči nemusíte dávat zrovna neonově růžovou. Použijte mnohem jemnější odstíny, které jsou lichotivější a hodí se jak do práce, tak i na romantickou večeři.
Jestliže si trváte na růžové barvě, sáhněte po metalických stínech. Odstín 11 Dance má velmi jemnou, přirozenou růžovou barvu, která zalichotí všem barvám očí. Snadno ji zkombinujete s dalšími odstíny. Aby však líčení působilo jemně, zkuste ke stínu přidat jen černé linky. Růžová dodá obličeji něžný vzhled a linka zaručí sexy pohled. Dokonalá kombinace, kterou svého milého rozhodně zaujmete.

2b

Na tváře pak stačí přidat trochu jemné tvářenky 03 raspberry, která obličeji dodá barvu a svěží nádech. Nezapomeňte sjednotit pleť, korektorem zakrýt menší nedokonalosti a poté nanést jen lehkou vrstvu make-upu.
Co se týká rtů, během dne si můžete užít výraznější odstíny. Korálovou, růžovou nebo červenou klasiku. Pokud se chystáte na romantickou večeři, sáhněte po přirozenějším odstínu, který během večera nebudete muset neustále kontrolovat v zrcátku.
Nezapomeňte také celé líčení zafixovat kvalitním kompaktním pudrem. Nejen, že prodlouží výdrž líčení, zároveň pleť zmatní a hezky rozjasní. Pokud máte rádi rozjasňovače, skvěle se k tomuto odstínu bude hodit rozjasňující pudr v odstínu 03 Pink Haze.

valentynske

Valentýnské líčení vždy zvolte ve stylu, ve kterém se cítíte dobře a jste na něj zvyklá. Jedině tak si tento krásný den užijete. Jestliže přeci jen chcete vyzkoušet něco nového, zkuste si líčení s předstihem a ujistěte se, že vám odstíny a celý makeup opravdu vyhovuje a cítíte se v něm svá.

2) Aplikace očních stínů

Máte při líčení problémy s opadáváním stínu? Nejsou dostatečně pigmentované nebo nevydrží tak dlouho, jak potřebujete? Všechny tyto vlastnosti můžete ovlivnit už při aplikaci.
Správný postup při používání se odvíjí od toho, jakou mají konzistenci a efekt. Velkou roli hraje také množství, jaké naberete. Vždy je lepší aplikovat slabou vrstvu a teprve až v případě potřeby přidat další. Pokud naneste hned na poprvé zbytečně moc stínu, může se stát, že vám již během líčení začne opadávat pod oči a v průběhu dne bude jeho intenzita rychle slábnout. Důležité také je pro celodenní výdrž každou vrstvu pečlivě zapracovat.
Matné stíny

matne

Textura bez třpytek je asi nejnáročnější. Oproti ostatním může být prašnější a více suchá. Je proto nutné je nabírat štětcem s velmi jemným chlupem nebo na jejich aplikaci použít prsty. Na víčko nanášejte v tenké vrstvě. Budete-li stínovat, naberte štětcem jen velmi malé množství. Díky vysoké intenzitě Matt Touch stínů stačí i na výrazné kouřovky minimální množství barvy.
Metalické stíny

metalicke

Metalické oční stíny mají velmi vysokou pigmentaci, která se může zdát až lehce krémová. Nejlépe se nanáší pomocí prstů. Při stínování na štětci metalická barva perfektně drží a snadno ji zapracujete hezky do ztracena.
Výdrž prodloužíte, když na víčko jako podklad nanesete trochu korektoru v tužce. Metalická textura skvěle přilne a drží po celý den.
Efektové stíny

wetdry

Wet and Dry oční stíny nabízí celou škálu odstínů, mezi kterými lze najít plně krycí barvy, ale i světlejší nebo efektové. Nanášejte je plochým štětcem a vždy pečlivě zapracujte. Při použití více barev na víčko, se nemusíte bát nevzhledných fleků. Barvy se krásně spojí a splynou do dokonalých přechodů.
Kombinujte mat s leskem
Nebojte se kombinovat více efektů. Do vnějšího koutku nanášejte matné odstíny. Střed a vnitřní koutek rozjasněte světlejšími, třpytivými stíny. Skvěle vypadá také kombinace matu na horním víčku a třpytivého efektu pod spodními řasami.

3) Refill oční stíny

Když jde o líčení, jsou oční stíny jedním z nejpoužívanějších produktů. Je třeba, aby byly dostatečně pigmentované, měly skvělou výdrž a dobře se s nimi pracovalo. Stín by měl jít snadno zapracovat a z víčka během dne neopadávat. Také stínování je důležité, jakmile tvoří nevzhledné šmouhy, které nejdou rozmazat, je něco špatně.
Profesionální kosmetika nemusí být cenově nedostupná. E style oční stíny jsou vyhlášené svou kvalitou. Nejen, že mají vysokou pigmentaci, navíc i perfektně drží. V nabídce je spousta efektů, od matných, přes třpytivé. Pokud nejste zastánci klasického balení a mono stínů, můžete se zaměřit na refill systém očních stínů.

1


Aby líčení vypadalo hezky, je důležité nenanášet příliš velké množství kosmetiky. Refill oční stíny jsou dlouhotrvající a dostatečně pigmentované. Stačí jen malé množství, abyste s nimi pokryli celé víčko. Ideální je nanášet je syntetickým štětcem nebo konečkem prstu. Pokud chcete docílit ještě větší intenzity, je možné je použít i na mokro.

vsechny-refilly-3


Mezi 35 odstíny najdete jak matné, tak i lesklé a třpytivé barvy. Složení je velmi pestré, od přírodních stínů, až po růžové, modré nebo tmavě zelené. Kombinovat můžete nejen barvy, ale i jednotlivé efekty. Textura stínů je navržena tak, aby do sebe barvy hezky zapadly a vytvořily plynulý přechod.
Číslo odstínu je vždy uvedeno na zadní straně. Stíny jsou uložené v plastovém blistru, ve kterém je lze uchovávat. Není to však příliš praktické.

3

Vhodnější pro uložení refill očních stínů je rozhodně magnetická paletka. Vybírejte dle toho, zda se chystáte do paletky uložit jen oční stíny nebo chcete přidat i tvářenky, kompaktní rozjasňovače nebo pudry. Ideální je mít po ruce jednu větší a jednu malou paletku. Menší velikost je více praktická na cestování, do větší zase můžete uskladnit spoustu produktů a nemusíte neustále dokupovat nové paletky. Další jejich výhodou je, že jsou velmi skladné, jsou úzké a perfektně zapadnou do každého šuplíku či poličky.
Pokud máte jen pár oblíbenců, kterými se líčíte každé ráno, postačí vám speciální 5 – místná paletka určena přímo na refill stíny.

4) Originální oční linky

Stejně jako v módě i makeup má své trendy, které jsou oblíbené a vrací se v různých obměnách každý rok. Jedním z nich je nepochybně oční linka. Zapomeňte na nudnou klasiku. Nebojte se experimentovat a vyzkoušet i to, co běžně nenosíte. Stačí mít po ruce kosmetické produkty, které běžně používáte. Pigmentované stíny, krémové tužky na oči a tekuté linky. Nebojte se kombinovat i více barev.
Jestliže patříte mezi začátečnice, začněte s jednoduchou, černou linkou. Jakmile se ji naučíte, nebude vám dělat problém vyzkoušet cokoliv dalšího. Tekuté černé linky perfektně kreslí po víčku. Profesionální aplikátor po kůži nepřeskakuje a pohodlně se používá. Díky velmi vysoké pigmentaci vytvoříte linku jedním tahem. Textura je dlouhotrvající, nemusíte se proto bát rozmazání nebo ztrácení intenzity barvy během dne.
Pokud patříte mezi pokročilé a linky jsou už delší dobu běžnou součástí vašeho každodenního makeupu, odvažte se a vyzkoušejte některý z trendů!
Ombré

1

Velice originální líčení, na které si připravte vaši oblíbenou barvu v alespoň třech odstínech. Postupně je do sebe opatrně rozmažte tak, aby zmizely hrubé přechody. Čím více se vám podaří jednotlivé barvy sjednotit, tím lépe bude makeup vypadat. Nejtmavší naneste do vnějšího koutku, světlejší na střed a nejsvětlejší barvu přidejte do vnitřního koutku.
Linky tužkou
Nemáte ve své kosmetické sbírce tekuté nebo gelové linky? Nevadí, vystačíte si i s obyčejnou tužkou. E style voděodolné tužky snadno rozmažete do ztracena. Jsou krémové, ale i přes to perfektně drží. Důležitá je dostatečně ostrá hrana, kterou se vám bude dobře kreslit co nejblíže podél řas. Zdá-li se vám zakončení ve vnějším koutku příliš hrubé, můžete jej lehce rozmazat pomocí prstu nebo štětce.
Metalický efekt

2

Pokud máte rádi třpyt, ozdobte obyčejné linky metalickými stíny. Využít můžete jakýkoliv odstín z kolekce Metalic Chic. Krásně rozjasní pohled a zvýrazní barvu očí. Díky jejich extrémně vysoké pigmentaci a krémové konzistenci s nimi vytvoříte dokonalou linku snadno a rychle.
Nebojte se barvu linek sladit se rtěnkou nebo tvářenkou.

5) Jak správně používat řasenku

Stále přemýšlíte, jak docílit krásně dlouhých a hustých řas, které vidíte v televizních reklamách a na obálkách časopisů? S každou řasenkou můžete vykouzlit velmi výrazný pohled. Výsledný efekt však nezávisí jen na samotném produktu, ale i na správné technice a postupu. Jestliže si nejste jisti správným postupem, podívejte se na naše rady a tipy.
Na co si dát pozor
Jako první se zbavte zažitých zlozvyků. Při otevírání s kartáčkem nepumpujte a vytáhněte jej z obalu jednoduchým, krouživým otočením. Zabráníte tak tomu, aby se do balení dostal vzduch a barva vám brzy vyschla. Jakmile obsah zhoustne, začne slepovat řasy a to nechcete.
Tento způsob vyndávání má vliv také na množství barvy, které ulpí na kartáčku. Při pumpování se mnohem více obalí. Při nanášení se pak zbytečně zdržujete s otíráním přebytečné barvy o okraj obalu.
Sledujte datum spotřeby. Řasenku byste měli nejpozději po 6 měsících měnit. Používáte-li ji delší dobu, může to mít za následek drolení barvy pod oči a v horším případě infekci.
Vyvarujte se vrstvení. Výsledkem jsou pak nevzhledně obalené a slepené řasy. Pokud je to nutné, učiňte tak co nejrychleji po sobě. Jakmile jedna vrstva zaschne, není již vhodné nanášet další.
Postup
Důležitý je samotný pohyb, kterým řasy pročesáváte. Snažte se prodlužující řasenku nanášet cik cak ve tvaru písmene Z, docílíte tím maximálního prodloužení i zahuštění. Tento způsob aplikace nejméně slepujte a naopak hezky oddělí i zahustí.

1

Tipy triky
Začněte u spodních řas a poté přejděte na horní. Při obráceném postupu může dojít k obtisknutí horních řas na víčko.
Kleštičky na řasy jsou skvělým pomocníkem, který dokáže výrazně natočit a ještě více tak vylepšit výsledný efekt. Používejte je vždy před aplikací řasenky. V opačném případě byste si je mohli poškodit.
U hodně krátkých, spodních řas může být problém s tím, že si při nanášení obtisknete řasenku pod oči. Pomoci vám může obyčejný ubrousek, který přiložte těsně pod řasy.

2

Vyzkoušejte kvalitní řasenky E style z naší produkce.

6) Vše o řasách

Při líčení se neobejdete bez zvýraznění a prodloužení řas. Prodlužující řasenku oceníte hlavně v případě, pokud se líčíte výrazněji. Při výběru řasenky věnujte pozornost zejména tvaru kartáčku, který ovlivňuje výsledný efekt. Řasenky pro dokonalého oddělení řas mají speciální kartáček, který zvýrazní samostatně jednotlivou řasu, proto neslepují a výsledný efekt vypadá skvěle. Panenkovsky dlouhé řasy vykouzlíte pro změnu vrstvením a použitím objemové řasenky, která zvýrazní i natočí i ty nejkratší řasy.

depositphotos_11567560_xs

Co najdete v kabelce každé ženy? Zrcátko, kreditní kartu, oblíbenou rtěnku a samozřejmě řasenku. Tato malá kouzelná věcička dokáže v okamžiku změnit vzhled každé ženy. Líčidlo na řasy spatřilo světlo světa v polovině 19. století ve Francii. Hmotu tvořil rozemletý uhelný prášek rozmíchaný ve vodě, který se nanášel štětečkem. Současná podoba řasenky však vznikla až po roce 1913, a to smícháním uhelného pudru s vazelínou. K těmto řasenkám se již přikládal štětinový kartáček. Od té doby je řasenka nejoblíbenějším a nejpoužívanějším produktem a stala se nedílnou součástí každodenního líčení většiny žen. Na trhu s dekorativní kosmetikou je nepřeberné množství různých druhů řasenek a vybrat si tu vhodnou není tak jednoduché. Nutno podotknout, že vývojoví specialisté neustále pracují na různých vylepšeních těch stávajících řasenek a zcela jistě se budeme setkávat s dalšími novinkami a inovacemi v tomto směru.

Seznamte se nyní s běžně dostupnými typy řasenek.

Řasenky pro snadné rozčesání/rozdělení řas
Je to produkt vhodný především pro ženy, které mají rády přirozené líčení. Řasenky bývají opatřeny speciálním kartáčkem, který snadno a důkladně nanese hmotu řasenky na každou řasu zvlášť. Při aplikaci mírným otáčením kartáček řasy rozčesává a odděluje od sebe.

Řasenky objemové/zhušťující
Tento typ řasenek budou používat ženy, které mají slabé, tenké nebo řídké řasy. Hmota těchto řasenek, obsahujících aktivní objemové složky, se nanáší kartáčkem, který hmotu na řasu nabaluje. Dle potřeby se nanáší 2-3 vrstvy.

Řasenky prodlužující
Ty jsou určeny ženám, které příroda neobdařila dlouhými řasami. Tyto řasenky obsahují speciální polymery prodlužující řasy a kousíčky kašmíru, které způsobují zvětšení jejich objemu a prodloužení řas. Řasenky obsahující prodlužující vlákna by neměly používat ženy nosící kontaktní čočky.

Řasenky tvarující – pro natočení řas
Jsou to řasenky, jejichž složení obsahuje speciální složky, které se po zaschnutí smršťují, výsledným efektem je natočení řas.

Řasenky voděodolné
Obsahují hmoty, které se nerozmazávají působením vody nebo slz. Tyto řasenky na řasách velmi dobře drží a odličují se speciálními přípravky na olejové bázi, které jsou k očím i řasám šetrné. Voděodolné řasenky jsou nepostradatelné v létě při vodních sportech apod., kdy se běžná řasenka může rozmazávat působením vody nebo potu.

Hypoalergenní řasenky
Jsou to produkty určené alergikům nebo ženám používajícím kontaktní čočky. Tyto řasenky neobsahují žádné substance, které by mohly oči jakkoli podráždit. V obchodní síti je naleznete také pod názvem Soft.

Dvoufázové řasenky
Jsou určeny pro ženy, které sní o opravdu hlubokém pohledu očí s hustými černými řasami. Jsou opatřeny dvěma kartáčky a dvěma zcela odlišnými hmotami. Nejdříve se nanáší bezbarvá nebo bílá hmota. Bezbarvá je většinou podkladová báze, která má převážně ochranný či regenerační účinek na řasy. Pokud řasenka obsahuje hmotu bílou, očekávejte od ní hlavně přípravný posilující efekt. Poté se použije druhý kartáček s černou hmotou, který dokonale každou řasu nabarví.

Na trhu lze vybírat z mnoha řasenek s několika účinky v jednom produktu.
Je velmi vhodné zaměřit se na řasenky obsahující mimo jiné také různé pečující složky – vitaminy, kolagen, ceramidy atp. Tyto látky udržují řasy hydratované, dodávají jim výživu a udržují je ve skvělé kondici. Silikonové složky se v řasenkových hmotách používají pro zvětšení objemu řas a dále kvůli zlepšení přilnavosti hmoty k řasám. Tím se prodlouží doba krásného nalíčení bez rozmazávání řasenky hlavně pod spodními řasami.

depositphotos_1616601_xs

Příjemným oživením trhu je rozšíření těchto výrobků o škálu barevných řasenek. Naše babičky a možná ještě i maminky mohly používat jen černé řasenky. Nyní jsou v prodeji řasenky černé, hnědé, zelené, fialové, modré nebo růžové. Mezi mladšími dívkami jsou velmi populární řasenky s lesklými glitry, které se ve světle nádherně třpytí. Jen je třeba dávat pozor při odličování, aby se částečky nedostaly do očí.

Co je dobré vědět

Pro oči s chladným barevným odstínem – šedomodré, hnědé, tmavě zelené, černé nebo černomodré, je vhodné používat řasenky hnědé, šedé, černé, zelené a fialové.
Pro oči s teplým barevným odstínem – hnědozlaté, oříškové, světle modré nebo olivové, je vhodné používat řasenky hnědé, modré, šedé a tmavě hnědé.

rasenky

Kartáčky v řasenkách

Velmi důležitou součástí každé řasenky je bezpochyby její kartáček. Ještě nedávno jsme se mohly setkat pouze s přírodními či klasicky střiženými vlákny na kartáčcích. Byly a jsou funkční, ale v poslední době se výrobci přiklánějí ke kartáčkům umělým – silikonovým. Jejich výhodou je variabilita tvaru vláken, proto lze kartáček přizpůsobit danému typu řasenky a její hmotě. Širší odstup mezi štětinkami je vhodný pro objemové řasenky, hustší kartáčky jsou vhodné pro voděodolné a prodlužující řasenky. Hřebínkové typy se používají pro krémové a hustší řasenky z důvodu dokonalého rozčesání řas. Pro tvarující řasenky jsou perfektní kartáčky různých tvarů, které na řasy a mezi ně výborně nanesou hmotu s prodlužujícími vlákny.

Péče o řasy

Ne každá žena dostane do vínku řasy dlouhé, husté, tmavé a krásně tvarované. Každý z těchto komplexů se dá obejít výběrem vhodné řasenky, ale každá žena touží takové řasy prostě mít. Na trhu s péčí o řasy lze vybírat z mnoha přípravků. Krátkým řasám můžete pomoci k růstu speciálními aktivátory. Lámavým a tenkým řasám pomůžete vyživujícími a regeneračními gely s kolagenem a ceramidy. Suché řasy vyživí preparáty s vitaminem E a D-panthenolem. V některých výjimečných případech je potřeba použít séra, která se nanáší již na okraj očních víček k řasám. Všechny tyto preparáty je potřeba používat dlouhodobě, pro dosažení kýženého výsledku i několik měsíců. Patří k dražším produktům, ale investice do krásy se jistě vrátí v podobě obdivných pohledů mužů nebo jen spokojeností s vlastní vizáží. Jejich účinky je vhodné konzultovat se specialisty z oboru oftalmologie.

Pokud jde o podporu růstu řas, jejich zhuštění či ztmavnutí, lze se o to pokusit i domácími pomocníky. Zřejmě nejznámější je použití ricinového oleje, kdy se večer po odlíčení napuštěným tamponem řasy jemně přetřou a vatovou tyčinkou se nanese troška oleje k řasám na horní a spodní víčka. Výsledky se dostaví v průběhu 1 - 2 měsíců. Bohužel je spousta žen na tento olej citlivá, oči mohou otékat, červenat nebo řezat. Proto lze tuto olejovou metodu vyzkoušet třeba s dětským olejem či oleji lisovanými za studena. Vhodné jsou olejíčky z pupalky, slunečnice, olivy, s extrakty z levandule, tee tree, heřmánku, s lecitinem i s vitaminy, vhodné jsou vitamíny A, E, F. Kdo nedá na ricinový olej dopustit, přestože je na něj citlivější, doporučuje se zmírnit jeho dráždivost olejem olivovým a mandlovým. Pokud je potřeba rychlého kouzla, většího objemu řas se dosáhne tak, že první vrstvu řasenky jemně přepudrujete a nanesete další 1 - 2 vrstvy vaší oblíbené řasenky.

Kleštičky na řasy

depositphotos_3102544_xs

Jedním z pomocníků na řasy jsou kleštičky, které umí řasy nadzvednout, tvarovat, natočit. Kultovní pomůcka používaná již našimi babičkami. Jak ale správně kleštičky používat? Nejdříve si zkontrolujte, zda kleštičky nejsou poškozené. Nejlepšího výsledku s dlouhodobým efektem dosáhnete při tomto postupu. Nejprve na čisté řasy naneste bezbarvou řasenku nebo výživnou bázi určenou pod řasenku. Vrstva řasenky nebo báze se musí nechat pořádně zaschnout, jinak hrozí, že se řasy na kleštičky přilepí a může dojít k jejich vytrhnutí. Ochranná báze je pro podklad vhodnější, protože má po zaschnutí pružnější strukturu. Kleštičky nahřejte buď jemně fénem, nebo je na chvíli ponořte do teplé vody. Fénem nahřívejte jen krátce a opatrně, popálení oka by nemuselo být příjemné. Vždy rukou zkontrolujte jejich teplotu. Kleštičky přiložte ke kořínkům horních řas a jemnými opakovanými krátkými stisky kleští směrem nahoru ke konečkům řasy opatrně natáčejte. Pak teprve naneste vhodnou řasenku lehčí konzistence, např. tvarující (Curl Up), aby efekt natočených řas byl co nejdelší. Při použití hutné objemové řasenky je nutné počítat s tím, že efekt natočení nemusí být dlouhodobý a řasy pod tíhou hmoty, pokud není odlehčená, spadnou.

Umělé řasy

Umělé řasy jsou velmi vítaným kosmetickým doplňkem, který se používá především tehdy, máte-li vlastní řasy nějakým způsobem handicapované, jsou buď řídké, krátké, slabé nebo jen málo výrazné. Umělé řasy se ale používají také jako součást extravagantního nebo slavnostního líčení. V současné době jsou umělé řasy trendovou záležitostí stejně tak jako umělé nehty. Která z vás by nechtěla vypadat jako mrkací panna?

depositphotos_11363946_xs

Umělé řasy pro použití doma se prodávají již připravené v jednom kuse nebo v trsech a jejich použití je jednoduché. Řasy se pouze zastřihnou do potřebné délky, případně upraví šířka podle velikosti oka a speciálním nedráždivým lepidlem se přilepí těsně nad vlastní řasy. Při aplikaci těchto hotových řas se postupuje tak, že začínáme ve středu oka, následně dolepíme části do vnitřního a vnějšího koutku. Takto nalepené řasy již není potřeba dále nijak upravovat. Chceme-li řasy odstranit, postupujeme tak, že uchopíme vnější část řas a opatrně stáhneme. Pak omyjeme v teplé vodě a odstraníme zbytky lepidla. Uložíme zpět do krabičky na pásek, aby si zachovaly svůj tvar. U umělých řas v trsech postupujeme podobně, trsy vlepujeme těsně k vlastním řasám nebo na místa, kde řasy chybí.

Umělé řasy
permanentní řasy

V dnešní době je velmi oblíbené permanentní prodlužování řas a to zejména proto, že jejich nositelka je téměř necítí, jsou ultra lehké a celkový vzhled působí velmi přirozeně. Tyto řasy se vyrábí ze syntetického polymeru, který zaručuje perfektní tvar, lesk, pružnost a barevnou stálost. Procedura se provádí pouze ve specializovaných kosmetických salonech řádně proškolenými profesionály, není možné ji provádět svépomocí doma. Tyto řasy se aplikují metodou „řasa na řasu“, jsou voděodolné a nikdy nepoškodí vlastní řasy nositelky. Výběr je z mnoha druhů řas různých tvarů a délek, je zde i možnost zdobení kosmetickými glitry, kamínky. Občas je nutné navštívit kosmetický salon k případnému doplnění vypadlých či opravě zdeformovaných řas. Zde vás také budou informovat, jak máte pečovat o takto upravované řasy. Můžeme zmínit, že aplikace permanentních řas je bezbolestná a je díky použitým materiálům vhodná i pro ženy s citlivýma očima.

7) Nákup řasenek, trvanlivost, použití

Většina produktů dekorativní kosmetiky má dlouhou životnost a můžete je používat i několik let. U řasenek je tomu však trochu jinak a je třeba je neuskladňovat příliš dlouho. Ideální je řasenku obměňovat po půl roce. Po čase barvy zhutní a může to mít za následek slepování, opadávání nebo rozmazávání. Také na uskladnění záleží. Uchovávejte je v chladnějším prostředí a nevystavujte slunci. Vyhněte se také uložení poblíž topení.

Je třeba počítat s tím, že ne každému vyhovuje vše. Někdo má od přírody krásné, husté, dlouhé řasy, ale nejspíš většina z nás bude mít s řasami nějaký problém. Proto nedejte na názory některých blogerek, které hodnotí různé výrobky pouze na základě svých subjektivních pocitů. To co vyhovuje jednomu, nemusí zásadně sedět jinému. V praxi je to tak, že si musíme opravdu "na vlastní kůži" vyzkoušet větší množství řasenek různých značek, než narazíme na tu svoji favoritku.

Obchod

Při výběru řasenky se vyvarujte nákupu příliš levných produktů, vyjma různých akcí a slev, u kterých není možno zjistit složení a jsou pochybného původu. Můžete si tím přivodit dokonce zdravotní potíže. Sledujte pečlivě údaj o trvanlivosti a také si všímejte, zda-li již někdo před vámi řasenku neotvíral. Zásadně se tak může zkrátit doba použitelnosti od prvního otevření. Tento údaj najdete v anebo vedle symbolu otevřené nádobky na krém, bývá uveden v měsících nebo rocích, např. 6 M (tzn. 6 měsíců a to je doba, po kterou si výrobek zachovává své vlastnosti od prvního otevření).

Životnost

Mějte na paměti to, že trvanlivost řasenky je maximálně půl roku. Po této době by se měla vyhodit. Pakliže Vám řasenka po pár měsících začíná vysychat, žmolkovatět, drolit se, bude to zpravidla zapříčiněno tím, že s řasenkou špatně zacházíte nebo ji nevhodně skladujete a ne vadou výrobku. Řasenka by se měla uchovávat, tak jako všechny ostatní kosmetické produkty, na chladnějším stinném místě, rozhodně ji nevystavujeme na slunci, v koupelně, kde je vyšší vlhkost vzduchu nebo poblíž topení.

Manipulace

Kartáčkem v řasence zásadně nepumpujeme, tak jak to má ve zvyku mnoho žen. Dovnitř se tím vhání vzduch, který způsobuje vysychání hmoty, navíc je větší pravděpodobnost vniknutí bakterií, které mohou následně způsobit oční problémy. Pokud potřebujeme dostat na kartáček více hmoty, lepším řešením bude uzavřenou řasenkou několikrát zatřepat, případně obrátit dnem vzhůru a sklepnout směrem dolů. V případě, že konzistence hmoty již není ideální, můžete spodní část řasenky na chvíli namočit do teplé vody. Dávejte ovšem pozor, aby se voda nedostala dovnitř. Dbáme na to, abychom po každém použití řasenku důkladně uzavřely. Některé obaly řasenek jsou vybaveny tzv. aretací, pojistkou, tzn. při úplném dovření - zašroubování, obal zaklapne. To ovšem neznamená, pokud tímto obal není vybaven, že je méně kvalitní. Vždy však dbáme na důkladné zašroubování.

Mascara_apply

8) Tužka nebo stíny? Jak na úpravu obočí?

Výrazné líčení dokáže během chvilky proměnit celkový vzhled. Stačí však mnohem méně, abyste vypadali skvěle. Zaměřte svou pozornost na obočí. Rámuje a zvýrazní celý obličej, proto je vhodné věnovat mu trochu času, ať už se chystáte na výrazný či jemný makeup. I když se nelíčíte vůbec, je dobré ho alespoň lehce upravit. Dbejte také na fixaci, která zaručí, že bude po celý den držet svůj tvar.
Tužka nebo stíny?
Jestliže jste s tvarem více méně spokojeni, postačí vám tužka na obočí. Dávejte pozor na výběr odstínu, vždy sáhněte po barvě o trochu světlejší. Nikdy nepoužívejte příliš tmavou tužku, která by působila až příliš výrazně, hrubě a nepřirozeně. Výhodou je jejich snadné a rychlé použití. Stačí jen pár tahů, kterými doplníte chybějící místa a máte hotovo. Nechybí ani drobný kartáček na pročesání.

tuz


Světlé chloupky potřebují trochu zvýraznit, v tomto případě dejte přednost stínům a vyzkoušejte paletky na obočí. V sadě najdete hned dva odstíny, které můžete používat samostatně nebo je kombinovat. Světlejší se skvěle hodí na vnější část a tmavší využijete na střed.
Stíny mají perfektní výdrž a nemusíte se bát jejich rozmazání nebo opadávání. Intenzita barvy se během dne neztrácí a perfektně drží až do večera. Nechybí zde ani vosk, který zafixuje a udrží chloupky na svém místě po celý den. Stín nanášejte v menším množství pomocí štětečku přiloženém v balení. V paletce je k dispozici menší zrcátko, takže je praktická i do kabelky nebo na cesty.

professional-eyebrow-kit-odstiny


Jak na to?
Začnete u kořeně nosu, kde je obočí nejširší a krátkými tahy tuto část vyplňte. Mějte odlehčenou ruku a pamatujte na to, že v této části by mělo být světlejší. Působí to více přirozeně. Střed pak můžete vyplnit výrazněji. Směrem k vnější části opět použijte méně barvy a snažte se stín nanést hezky do ztracena.

oci

Pokud máte pocit, že jste nanesli až moc barvy a výsledek je příliš tmavý, můžete na závěr použít kartáček na obočí, s jehož pomocí odstraníte přebytečnou vrstvu a docílíte maximálně přirozeného vzhledu.

kart

9) Přírodní barvy stínů pro jemné líčení

Dáváte přednost jemnému líčení očí, ale stále hledáte ty správné odstíny, ve kterých budete pokaždé vypadat skvěle? Vybírejte z hnědých barev, jsou univerzální a poslouží vám i v případě, když se rozhodněte vyzkoušet výraznější makeup. Nejlépe vypadají studené odstíny, efektně vytáhnout barvu duhovky a zvýrazní pohled. Pokud jste majitelky modrých a zelených očí, nebojte se světle bronzové nebo zlaté.
Nebojte se kombinovat i více efektů. Matné stíny použijte na základní vystínování a poté rozjasněte víčko metalickými odlesky. Během chvilky rozjasní obličej a zamaskují unavený vzhled. Které odstíny nesmí chybět ve vaší kosmetické sbírce? Vyzkoušejte naše tipy a pozvedněte vaše líčení na profesionální úroveň.
Refill oční stíny nabízí hned několik přírodních barev. Mezi nejvíce univerzální patří 30 Pumpkin Pie a 32 Peach Smoothie. Oba mají lehce cihlový nádech, který se však skvěle hodí pro základní vystínování očního víčka. Prakticky pro každodenní makeup je vhodný i 27 Taupe coat, studená barva, která dodá očím jen jemný stín a vypadá na nich velmi přirozeně.

refill


Bez matných očních stínů se při líčení neobejdete. Jejich konzistence se snadno stínuje a vynikají také skvělou pigmentací. Chcete docílit nenápadných kouřovek? Vyzkoušejte oblíbený 06 Bamboo. Tělová, studená barva vypadá naprosto luxusně. Zvýrazní oči, snadno se stínuje a perfektně drží. 03 Fawn je tělový odstín s kapkou oranžové. Vynikne především na opálené pleti a v kombinaci s hnědou barvou očí. Můžete jej použít jako základ nebo kombinovat s dalšími odstíny.

matne


Jestliže chcete obličeji dodat i lehké rozjasnění, vybírejte z perleťové řady Wet Dry. Číslo 10 Camel je velmi neutrální, světle hnědá barva. Opět jde o odstín, který lze použít samostatně nebo jako základ pro hodně výrazné líčení. Díky přirozenému efektu jej vždy vystínujete dokonale do ztracena.
Metalické oční stíny dodají očím velké rozjasnění, jsou výrazné a krásně se třpytí. Pokud je však naneste na oči jen v tenké vrstvě, působí přirozeně a nenápadně. 07 Symphony je plný shimmeru a drobných třpytek. Jde o světle hnědou barvu s kapkou bronzové. Vynikne hlavně na modrých a zelených očích.

metalicke


Vyzkoušejte jemné, kouřové líčení s pomocí těchto světlých odstínů. Doplnit je můžete o linky, které hravě vytvoříte s pomocí tekutých očních linek.

10) Paletka 01 Colour Cocktail

Profesionální oční stíny z paletky Colour Cocktail vás zaujmout originální sestavou barev. Mají rozjasňující efekt a lze s nimi vytvořit jemné líčení i hodně výrazné. Odstíny je možné snadno kombinovat. Jednotlivé barvy do sebe hezky zapadnou, při stínování splynou a vytvoří přirozené přechody. Nebojte se je použít i na vytvoření barevné linky. Stíny jsou z "kolekce Wet&Dry":http://eshop.chriscosmetics.cz/oci/wet-dry-shiny-eye-shadow-mono-new/[], což znamená, že když je použijete na mokro, docílíte ještě větší pigmentace. Linka bude výrazná a perfektně držet.

1


Stíny z této paletky je možné koupit i samostatně jako mono stíny nebo samostatný refill. Magnetická paletka obsahuje tmavší i světlejší barvy, které lze použít na rozjasnění vnitřních koutků očí. Mají velmi originální, barevné odlesky. Konzistence je až lehce krémová a vůbec nepráší. Díky vysoké pigmentaci není třeba nabírat příliš velké množství. Také stínování je vzhledem ke speciální textuře snadné.
Colour cocktail je určena pro ty, kdo se nebojí barev a rádi experimentují. Je vhodná jak po pokročilé, tak i pro začátečníky. Pokud s líčením začínáte, stačí jen trochu ubrat na intenzitě. S touto paletkou se zaručeně nebudete nudit. Vyzkoušet můžete i kombinaci všech stínů, které paletka nabízí. Nanést jdou dobře prsty i kosmetickým štětcem. Barevná škála se hodí pro všechny barvy očí a efektně je zvýrazní.

2

Líbí se vám tento detailní foto postup? Na našem eshopu najdete spoustu dalších tipů na líčení s kosmetikou E style. Najdete zde také náhledy pro všechny barvy očí a můžete se tak podívat, které oční stíny vám budou nejvíce slušet.
Kosmetické paletky jsou velmi praktické. Stíny jsou v nich usazeny pevně a drží pomoci magnetů. Obsah můžete kdykoliv obměnit. Do paletky je možné uložit třeba i refill tvářenek. Vyrobena je z recyklovatelného materiálu.

11) Paletka 02 Urban Style

Uvažujete nad tím, že si pořídíte barevné oční stíny, které ale nebudou v příliš zářivých barvách? Podívejte se, na oblíbenou paletku očních stínů 02 Urban Style. Obsahuje pastelové, tlumené i výraznější barvy. Jemný shimmer navíc krásně rozjasní pohled a celé líčení. Využít je můžete na přirozený makeup i hodně výrazné kouřovky. Stíny jsou z kolekce Wet&Dry, lze je proto použít na sucho i na mokro. Jakmile se jich dotknete mokrým štětcem, budou ještě více intenzivní a můžete ji použít třeba i na vytvoření očních linek.

1


Paletka je velice prakticky sestavena. Najdete v ní světlý, rozjasňující stín, který se skvěle hodí na projasnění vnitřních koutků očí nebo pod obočí. Můžete jej použít také jako základ pro každé líčení. Žádný makeup očí by se neobešel bez precizního vystínování. K tomu vám pomůže světle hnědá s neutrálním tónem. Můžete jej nanést samostatně nebo kombinovat s jakoukoliv další barvou.
Tmavě fialová se bude hodit, budete-li potřebovat vytvořit výrazné, kouřové líčení. Petrolejová je zase vhodná pro všechny barvy očí. Nejvíce však sluší modrým a zeleným, u kterých hezky zvýrazní duhovku.
Najdete zde i velmi originální růžovo-fialovou, která má velmi zajímavé, duhové odlesky. Vypadá skvěle s jakoukoliv další barvou. Vůbec se nemusíte bát, kombinovat vše dohromady. Vyzkoušejte líčení podle našeho detailního foto postupu. Nejprve vystínujte vnější část oka nejtmavšími odstíny a poté postupujte směrem k vnitřnímu koutku, který naopak postupně rozjasněte světlými.

2

Chcete více tipů na líčení? Nahlédněte do našeho eshopu, kde pro vás máme spoustu dalších foto návodů včetně ukázky, jak by líčení a stíny vypadaly právě pro vaši barvu očí.
Chcete-li paletku, se kterou se nalíčíte jemně i výrazně, je tato správnou volbou. Kosmetické paletky jsou navíc velmi skladné a praktické. Magnetické dno udržuje refilly na svém místě. Kdykoliv je můžete vyndat a vyměnit za jiné nebo je třeba nahradit refilly tvářenky či pudru.

3
facebooktwittergoogle_plusinstagram
+420 596 732 977+420 736 186 133info@chriscosmetics.czPayU - Online platby bezpečně

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

- Nákupy se slevou potěší nejen, pokud nakupujete dárky. Zde je pro vás INSPIRACE.

- Potřebujete poradit co Vám bude slušet? BAREVNÁ TYPOLOGIE Vám v tom pomůže.

- Hledáte inspiraci na nové líčení? TIPY NA LÍČENÍ přinášejí foto postupy + použité produkty. Líčení jak od profesionála pro vás již bude hračka.

- Chcete mít krásné a upravené nehty? Věnujte pozornost radám na stránce LAKOVÁNÍ A ÚPRAVA NEHTŮ.

Ocenění

2012 - 2019 © Chris cosmetics s.r.o. | Webdesign: Alice Brůnová a Ladzo.cz