E-style > Rady a tipy > Doplňky

Doplňky

  1. Makeup sponge – zkosená nebo tvar slzy?
  2. Kosmetické štětce pro dokonalé líčení
  3. Péče o kosmetické štětce, labutěnky a houbičky
  4. Jak uložit refill kosmetiku – magnetické paletky
  5. Skladování kosmetiky, plastové organizéry
  6. Kosmetické taštičky malé i velké

1) Makeup sponge – zkosená nebo tvar slzy?

Během posledních pár let se houbičky staly součástí každodenní rutiny spousty milovníků líčení. Také mezi profesionálními vizážisty se nesou velké oblibě a není se čemu divit. Ať už na zapracování korektoru nebo make-upu, patří mezi ty nejlepší pomocníky. Docílíte díky nim maximálně přirozeného výsledku a vzhledu. Oproti štětcům, produkty neroztíráte po pokožce, ale precizně zapracujete. Dokonale se přizpůsobí pleti a netvoří na ni zbytečnou vrstvu, která by ji zatěžovala.

1

Na výběr je z několika tvarů. Každý je vhodný na jinou část v obličeji. Důležité je, abyste se s houbičkou vždy dostali do každého záhybu v tváři. Její použití je velmi snadné a příjemné.
Nezbytnou vlastností kvalitní houbičky na make-up je, aby byla měkká, ale zároveň držela svůj tvar. Můžete ji použít nejen na zapracování krémových, ale i tuhých produktů. Před aplikací ji vždy namočte a poté pečlivě vymačkejte veškerou vodu. Zvětší svou velikost, bude více měkká a práce s ní příjemná. Při zapracování make-upu zanechá rovnoměrnou, tenkou vrstvu a vy se vyhnete nepříjemnému efektu masky.
Houbička ve tvaru slzy patří mezi ty nejznámější a nejoblíbenější. Spodní, rozšířená část se perfektně hodí na make-up. Pokud spěcháte, využijete ji i na rychlé nanesení pudru. Díky větší ploše stačí jen pár tahů a máte hotovo. Část do špičky je zase velice praktická do užších míst, jako jsou koutky očí nebo záhyby kolem nosu. Potřebujete-li docílit vyššího krytí, stačí na houbičku při nanášení trochu více přitlačit.

3

Stejně praktická je i zkosená houbička. Jedna část je ve tvaru slzy, do špičky. Na druhém konci najdete rovnou plochu, která je užitečná pro precizní zapracování pudru a slouží i na tzv. baking, který je oblíbený v případě mastné pleti. Velmi praktická je i na rozetření krémové tvářenky nebo vykonturování obličeje krémovým bronzerem.

2

Je jen na vás, zda využijte aplikaci na sucho nebo na mokro. Výsledný vzhled s namočenou houbičkou je více přirozený. Naopak pokud se rozhodněte pro variantu na sucho, docílíte většího krytí a intenzity barvy. Originální, plastový obal, ve kterém jsou houbičky uloženy, se perfektně hodí na cestování.

houbicky-obr

2) Kosmetické štětce pro dokonalé líčení

Patříte mezi začátečnice a dosud jste se líčily pouze pomocí prstů? Velká chyba. Je na čase, abyste se posunuli dále a zaměřili svou pozornost na profesionální kosmetické štětce. Nejen, že s nimi docílíte hezčího vzhledu, zároveň urychlí vaše každodenní, ranní zkrášlování. Štětce jsou velmi příjemné a jejich použití je vlastně i zábava. Nemusíte se bát, že si s nimi nebudete umět poradit. Stačí trochu praxe a líčení s nimi si oblíbíte.

1

Pokud si nevíte rady, vsaďte rovnou na sadu kosmetických štětců, ve které najdete všechny potřebné štětce pro líčení očí i obličeje. Najdete zde hned 4 štětce na líčení očí. Zkosený se skvěle hodí na úpravu obočí nebo linky. Použít jej můžete i na aplikaci stínu těsně nad nebo pod řasy. Plochý tvar je vhodný na aplikaci očního stínu na pohyblivé víčko, můžete s ním však stín i snadno rozmazat a hodí se také na precizní nanesení jemného rozjasňovače na tváře.

2


Nechybí také štětec na stínování. Má drobnější velikosti, využijete ho proto i na stínování ve vnějším koutku. Velmi praktický bude také pro majitelky menších očí. Nejmenší tvar se perfektně hodí na aplikaci rozjasňujícího stínu do vnitřní koutku, pod obočí. Dobře se s ním pracuje, i když chcete nanést jen malé množství stínu na víčko.
Štětce na obličej sada obsahuje dva. Jeden je lehce plochý, vhodný na rozetření makeupy nebo jiných krémových produktů. Druhý má větší velikost, je širší a hustší. Použít jej můžete na zapracování pudru, tvářenku, bronzer nebo rozjasňovač.
Celá sada je cestovní, štětce mají praktickou menší velikost, díky které je můžete uskladnit téměř kdekoliv, a nezaberou mnoho místa.

3


Nezapomeňte, že i o štětce je důležité pečovat a pravidelně je čistit. S pomocí vody, mýdla a silikonového čističe ze štětců odstraňte všechen makeup, stín nebo pudr. Jakmile je vlas naprosto čistý, uložte jej svisle do držáku na sušení kosmetických štětců. Můžete je v něm i uskladňovat a mít je tak neustále hezky po ruce.

3) Péče o kosmetické štětce, labutěnky a houbičky

Doplňky, které používáte během líčení je potřeba pravidelně čistit a udržovat. Kosmetické štětce vydrží v perfektním stavu i několik let, je však nutné vlas alespoň jednou týdně umýt mýdlem a nechat uschnout v praktickém držáku na sušení kosmetických štětců. Také houbičky a labutěnky je nutné pečlivě umýt a dezinfikovat. Díky pečlivému čištění vám vše vydrží mnohem delší dobu. Vyhnete se nejen vypadávání vlasu u štětce nebo natržení houbičky, ale hlavně zabráníte tvorbě bakterií, které by mohly mít vliv na zhoršení pleti.

Údržba
Aby nám kosmetické štětce dlouho vydržely, vypadaly stále jako nové, použití s nimi bylo z hygienického hlediska bezpečné a výsledek make-upu bezchybný, pak je třeba o ně pečovat. Při každodenním používání doporučujeme minimálně 1x za týden, podle míry znečištění i častěji, věnovat trochu času jejich údržbě. Pakliže pomocí štětce nanášíme i make-up, pak je nejvhodnější vyčistit po každém použití. Je to otázka chvilky. Pokud máte své štětce postaveny volně v nějaké dóze nebo kalíšku, pak mějte na paměti, že na ně usedá prach a mohou se do štětců zanést nečistoty, které pak přenesete do pórů své pleti, která se může zanítit. V tomto případě se doporučuje štětce alespoň vydezinfikovat před použitím. Na běžnou údržbu štětců není zapotřebí nakupovat drahé speciální prostředky, dostačující je teplá voda, vlasový šampon, případně jemné mýdlo.
Čištění
Do misky s teplou (ne horkou) vodou přidáme malé množství běžného vlasového šamponu. Ponoříme část s vlákny a poté krouživými pohyby šampon napěníme v dlani druhé ruky. Po chvíli vlákna štětce propláchneme proudem vlažné vody. Střídavě tento proces opakujeme do doby, než ze štětce vytéká čistá voda. Dbáme přitom na to, aby vlákna při čištění směřovala vždy směrem dolů. Tímto způsobem čistíme kosmetické štětce ze syntetických vláken ale i přírodní.

Snažíme se o to, aby místo, kde jsou vlákna vlepena, nebylo příliš vystaveno styku s vodou, zabráníme tak zbytečnému vypadávání vláken. U štětců s přírodními chlupy provedeme čištění ihned po nákupu, resp. před prvním použitím. Zbavíme se tak přebytečných chloupků, které by mohly ulpět na tváři a pokazit nám tak výsledný make-up.
Podobně udržujeme v čistotě i kosmetické labutěnky a houbičky. V misce s teplou vodou s přídavkem vlasového šamponu či mýdla labutěnky a houbičky jemně propíráme a proplachujeme proudem teplé vody do doby, než začne stékat čistá voda a kosmetické doplňky jsou zcela bez stop make-upu či pudru.
V současné době si již můžeme pořídit a to celkem levně pomůcky na čištění kosmetických štětců. Mezi takové pomůcky patří např. Brush Egg nebo pomůcka s přísavkou do umyvadla Silicone Brush Cleansing. Existují i silikonové rukavice na čištění štětců, ale ty jsou cenově poměrně drahé.

brush-egg-obr

brush-cleaner-silicone-obr

Sušení
Vyčištěné kosmetické štětce položíme ve vodorovné poloze na kuchyňskou utěrku nebo ubrousek a necháme vsáknout přebytečnou vodu. Uspořádáme vlasová vlákna do požadovaného tvaru, položíme na suchou utěrku nebo ubrousek a necháme volně uschnout do druhého dne. Postačí štětec položit ve vodorovné poloze na hranu stolu a nechat volně proschnout. V žádném případě nepoužíváme teplý vzduch z fénu ani nepokládáme na zdroje tepla jako je topení apod. Stejně postupujeme u labutěnek a houbiček, které můžeme před uschnutím jemně promnout v čistém ručníku.
Tak to byl klasický způsob sušení štětců. Jste-li ovšem majitelkou většího počtu štětců než pár a vlastníte-li praktický stojánek na sušení štětců ve svislé poloze Holder Brush white, pak máte vyhráno a starost o štětce se stane pro Vás zábavou. Stojánek je skladný a bude Vám sloužit velmi dlouho. Je k dostání i v barvě černé Holder Brush black.

holder-brush2

Skladování
Kosmetické štětce i doplňky bychom měly uchovávat ve zvláštním obalu, taštičce nebo pouzdře a zabránit tak přístupu prachu či jiných nečistot, které by mohly způsobit, zvláště alergikům a lidem s problematickou nebo citlivou pokožkou, podráždění. Při správném uchovávání štětců a kosmetických doplňků Vám budou sloužit dobře a po dlouhou dobu.

brush-set3

4) Jak uložit refill kosmetiku – magnetické paletky

Ušetřit si místo na svém kosmetickém stolečku nebo v koupelně můžete několika způsoby. Velmi oblíbené, při snaze získat trochu více prostoru, jsou kosmetické organizéry, do kterých můžete uložit takové produkty, jako jsou řasenky, tužky na oči nebo rtěnky. U očních stínů to chce trochu jiné řešení, které bude více praktické. Obaly mono stínů jsou často zbytečně velké a zaberou mnoho místa. Máme pro vás skvělé řešení.
Začněte používat refill oční stíny. Cena je díky tomu, že nejsou zasazené do obalu, mnohem nižší. Díky tomu si můžete pořídit mnohem větší množství odstínů. Na jejich uskladnění slouží magnetické paletky. Jsou vyrobeny z kvalitního materiálu, které je odolný a stíny perfektně uchrání před poškození. Na výběr je hned z několika velikostí. Pokud se chystáte takto ukládat i tvářenky nebo pudry, nezapomeňte zvolit větší variantu.

1


I přes to, že doma máte klasické mono stíny, můžete magnetického paletky využívat. Stačí opatrně vyjmout náplň stínu. Pomoci si můžete lehkým nahřátím, náplň se uvolní a jde snáze vyjmout.
Magnetické paletky jsou nejen praktické, ale i pěkně vypadají. Můžete je mít vystavené na stole, neustále hezky po ruce. Díky tomu, jak jsou ploché, se i samotné paletky dobře uskladňují. Pokud si do nich navíc uložíte stíny, tvářenku i pudr, máte perfektní sadu, která se skvěle hodí na cestování.

3

2


Jestliže se chystáte k pořízení nových očních stínů, můžete si koupit rovnou naplněnou magnetickou paletku. Máte rádi rozjasňující líčení, třpytky a lesklý shimmer? Pak si určitě nenechte ujít magnetickou paletku s metalickými stíny. Jejich pigmentace je výborná, skvěle se hodí nejen na klasické líčení očí. Světlé odstíny můžete využít i na rozzáření tváře. Konzistence je velice příjemná a výdrž perfektní. Pokud máte problémy s výdrží stínů, aplikujte vždy na víčko jako základ trochu korektoru.

4


Paletku si můžete sestavit ze stínů s různými efekty, oblíbené jsou jak matné, tak i třpytivé. Máte rádi originální kousky? Pořiďte si limitovanou zlatou paletku obsahující 18 luxusně pigmentovaných očních stínů v jemných i výraznějších odstínech.

img-5426-gold-pal2-kopie2

5) Skladování kosmetiky, plastové organizéry

Máte pocit, že už doma nemáte žádný volný prostor, kam byste uložili nové oční stíny, rtěnky nebo tužky? Začíná vám vše padat ze stolu a vy se každé ráno rozčilujete, protože nemůžete najít oblíbené produkty? Jestliže se vaše kosmetická sbírka rozrostla, je na čase přemýšlet nad tím, jak nejlépe ji uskladnit, aby zabrala co nejméně místa a zároveň vám byla vždy přehledně na očích a po ruce. Plastové organizéry jsou dobrá volba, jsou funkční a zároveň vypadají hezky.

1a

Nejprve zjistěte, čeho máte největší množství. Je třeba rozdělit zvlášť kosmetiku a doplňky jako jsou štětce, tampónky a jiné nezbytností. Na oční stíny, paletky, pudry a tvářenky vám postačí šuplíky. Produkty zde uložíte i po více kusech. Na řasenky, tužky na oči nebo konturky je vhodný zase jiný tvar úložného boxu, který bude neustále otevřený a můžete do něj během líčení kdykoliv pohodlně sáhnout.
Rtěnky je praktické mít uskladněné tak, abyste ihned viděli jejich názvy. Ideální je uložit je do přímo určeného organizéru, ve kterém budete mít přehled nad všemi odstíny a snadno během chvilky najdete ten, který právě potřebujete. Do stylového stojanu na rtěnky se vejde až 24 kusů, kulatého i hranatého tvaru. Uspořádat si je můžete podle sebe, například od nejsvětlejšího až po nejtmavší odstíny. Pokud nevlastníte tak velké množství rtěnek, pro které je stojan určen, můžete do něj uskladnit i jiné produkty, například řasenky nebo korektory.

lipstick-holder05

Jestliže hledáte hezký dárek pro kamarádku nebo maminku, která má ráda kosmetiku, je tento stojan skvělou volbou. Průhledný akryl je praktický, vypadá elegantně a na stole nezabere příliš místa.
Co se týká kosmetických štětců, také u těch byste měli věnovat pozornost tomu, jak a kde je skladujete. Vyhnete se tak poškození a ohnutí vlasu. Ve vlhkém prostředí může navíc dojít k uvolnění a rozlepení rukojeti. Bílý držák štětců vám poslouží skvěle nejen po čištění, ale i na následné uskladnění. Po mytí je nutné je položit tak, aby voda nezatekla tam, kam nemá. V držáku visí vlasem svisle dolů, všechna voda vyteče a chlup perfektně proschne. Štětce pak můžete ponechat v něm a nemusíte hledat další místo, kde byste je uschovali.

Pečlivé uschování nejen kosmetiky, ale i doplňků prodlouží jejich výdrž. Dbejte také na to, aby produkty nebyly vystaveny sluníčku a udržujte je v suchém prostředí.

6) Kosmetické taštičky malé i velké

Nebaví vás neustálý chaos v kabelce nebo na pracovním stole? Nevíte, kam jste naposledy položili svoji oblíbenou rtěnku nebo balzám na rty a už vás štve, neustále něco hledat? Udělat si v kosmetice pořádek doma, není žádný problém. Kosmetické organizéry jsou prostorné a vleze se do nich spousta produktů. Jakmile však jde o uložení kosmetiky na cestách nebo v práci, jsou nejlepší volbou osvědčené kosmetické taštičky. Vlezou se téměř do každé kabelky, nezavazí a v případě nutnosti je lze snadno očistit nebo vyprat.

1


Je-li vaše sbírka trochu větší a potřebujete mít po ruce více produktů, ať už jedete na krátký výlet nebo dlouhou dovolenou, bude se vám hodit prošívaný, kosmetický kufřík. Je vyroben z nylonu a je v něm dostatečný prostor i na pár kousků z pečující kosmetiky jako je denní krém neb odličovač. V horní části navíc máte přihrádky, do kterých uložíte takové pomocníky, jako jsou kosmetické štětce, hřeben nebo jiné toaletní pomůcky. Nechybí zde ani praktické zrcátko, které se zejména na cestách velmi hodí.

2

Menší variantu, prošívanou taštičku, využijete v práci. Hodí se také do kabelky, ve které díky ní konečně budete mít větší přehled. Opět nechybí kapsička na zip a malé zrcátko. V případě, že si vnitřek umažete například od rtěnky, lze vše snadno vyčistit pomocí vody nebo přípravku na praní.

3


Cestujete často a potřebujete mít více prostoru pro uložení i dalších toaletních potřeb? Hodit se vám bude určitě velká závěsná taška. Vejde se do ní spousta produktů a navíc ji můžete zavěsit kdekoliv a mít tak po ruce třeba i ručníky. Velké množství přihrádek se hodí téměř na vše.

4

Transparentní kabelky jsou také velmi oblíbené. Nechybí na nich poutka a praktický zip. Kontrastní lemování vypadá velice hezky. Pokud chcete někomu udělat radost, vsaďte na zdobené taštičky mašličkou. I u těch je na výběr z několika různých variant se zvířecím vzorem. Mají velmi kvalitní zpracování a skvěle se hodí třeba i na váš pracovní stůl.

5
facebooktwittergoogle_plusinstagram
+420 596 732 977+420 736 186 133info@chriscosmetics.czPayU - Online platby bezpečně

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

- Nákupy se slevou potěší nejen, pokud nakupujete dárky. Zde je pro vás INSPIRACE.

- Potřebujete poradit co Vám bude slušet? BAREVNÁ TYPOLOGIE Vám v tom pomůže.

- Hledáte inspiraci na nové líčení? TIPY NA LÍČENÍ přinášejí foto postupy + použité produkty. Líčení jak od profesionála pro vás již bude hračka.

- Chcete mít krásné a upravené nehty? Věnujte pozornost radám na stránce LAKOVÁNÍ A ÚPRAVA NEHTŮ.

Ocenění

2012 - 2019 © Chris cosmetics s.r.o. | Webdesign: Alice Brůnová a Ladzo.cz